Wrocławscy policjanci podsumowali miniony weekend

Powrót
Drukuj

Ponad 1000 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci od piątku do niedzieli, zatrzymując aż 75 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadło także 31 osób poszukiwanych. Intensywna praca mundurowych doprowadziła również do wyeliminowania z ruchu aż 25 nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy po alkoholu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i podległych komisariatów, tylko w ubiegły weekend zrealizowali 1047 różnego rodzaju interwencje. Funkcjonariusze podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy m.in. w sytuacjach, kiedy widzieli, że naruszane jest prawo, a także interweniowali w zw. ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Intensywna praca wrocławskich policjantów doprowadziła również do wyeliminowywania z ruchu aż 25 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. ”Rekordzista” jechał samochodem osobowym, gdy miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Sobótce . Nieodpowiedzialny 49-letni kierowca jechał osobową mazdą, a swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem doprowadził do zdarzenia drogowego, w którym na szczęście nikt nie ucierpiał.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu celem wytrzeźwienia, a o jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze zatrzymali także 31 poszukiwanych osób oraz 75 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

Policjanci, patrolujący codziennie stolicę Dolnego Śląska oraz powiat wrocławski nie ustają w wysiłkach, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz przyjezdnym.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu