Policjanci KP Wrocław Stare Miasto, zajmujący się zagadnieniem profilaktyki społecznej, od września do połowy października odbyli 15 spotkań z seniorami. Rozdali ponad 300 ulotek, w których opisane były metody działania oszustów. Funkcjonariusze nie ograniczają się wyłącznie do spotkań organizowanych przez seniorów. Z własnej inicjatywy odwiedzają przychodnie i tam rozmawiają z pacjentami.

15 października 2017 roku odbył się 18. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Bieg ukończyło 6355 osób. Starszy aspirant Paweł Jankowski z Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w klasyfikacji ogólnej ,,Jesienne Mistrzostwa Polski Policji’’ zajął wysokie 5 miejsce. Natomiast w kategorii mężczyzn powyższej 40 roku życia, policyjnej klasyfikacji funkcjonariusz uplasował się na pierwszej pozycji.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto prowadzą poszukiwania za zaginionym mężczyzną. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 30 lipca br. wyszedł z domu i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną.