Pożyczki pod zastaw domu lub mieszkania to bez wątpienia jeden z bardziej interesujących segmentów oferty, jaką swoim klientom prezentuje nowoczesny sektor pożyczkowy. Pożyczki pod zastaw co do zasady cechują się znacznie atrakcyjniejszymi warunkami, niż ma to miejsce w odniesieniu do produktów pożyczkowych przynależnych do oferty standardowej. A warto pamiętać, że to tylko jeden z wielu istotnych atutów tego rodzaju rozwiązań.

Jednak pomimo niewątpliwej atrakcyjności pożyczek pod zastaw domu, mieszkania lub innego rodzaju rzeczy należącej do pożyczkobiorcy, ten wariant pożyczek pozabankowych nadal nie cieszy się zbyt dużą popularnością wśród klientów. Można powiedzieć, że pod tym względem specyfika polskiego sektora pożyczkowego dość wyraźnie odróżnia się od analogicznych branż w wyżej rozwiniętych krajach Europy Zachodniej.

Dlaczego jednak właściwie klienci tak niechętnie decydują się na pożyczki pod zastaw nieruchomości w różnych wariantach? Jakie są najważniejsze zalety tego rodzaju rozwiązań kredytowych? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bardziej dokładnie i postarajmy się udzielić odpowiedzi na powyższe pytania.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości: co warto o nich wiedzieć?

Praktyka pokazuje, że klienci najczęściej z dużą rezerwą traktują pożyczki pod zastaw nieruchomości po prostu z obawy przed perspektywą utraty posiadanego domu lub mieszkania. Czy tego rodzaju obawy są zasadne? Warto pamiętać, że rzetelne instytucje pożyczkowe, a więc podmioty widniejące w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego, są zobligowane do działania zgodnie z przepisami Ustawy o Kredycie Konsumenckim oraz podlegają kontroli ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W żaden więc sposób nie można traktować współczesnego sektora pożyczkowego jako swego rodzaju "szarej strefy", w ramach której działają firmy tylko czekające na jakiś błąd klienta.

Jakie są natomiast główne zalety pożyczek pod zastaw domu lub mieszkania? Przede wszystkim, pożyczkodawca udzielający pożyczki pod zastaw nieruchomości otrzymuje tym samym pewną i stabilną gwarancję wypłacalności klienta. Co do zasady będzie oznaczać to korzystniejszą ocenę zdolności kredytowej a także bardziej korzystne warunki pożyczki na przykład w zakresie kosztów i/lub okresu trwania umowy.

Inne warianty pożyczek pod zastaw

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że w realiach współczesnego sektora pożyczki pod zastaw nieruchomości bynajmniej nie stanowią jedynego dostępnego modelu. Na rynku istnieją również instytucje pożyczkowe oferujące tzw. pożyczki kierowane, czyli dedykowane precyzyjnie określonym grupom klientom. Jednym z wariantów są pozabankowe pożyczki dla osób zmotoryzowanych. W tym wypadku zastawem zobowiązania pożyczkowego będzie posiadany przez klienta samochód lub nawet motocykl. Kwota pożyczki może natomiast zostać przeznaczona na przykład na remont posiadanego pojazdu lub też zakup pojazdu nowego. Co ważne, ten rodzaj pożyczek co do zasady odznacza się naprawdę atrakcyjnymi warunkami finansowymi.

Więcej informacji

Jeżeli szukasz pożyczki pod zastaw nieruchomości, wejdź na stronę https://pozyczpodzastaw.pl/ - dowiedz się więcej

Pożyczki pod zastaw nieruchomości: najważniejsze informacje dla klienta

W dzisiejszych czasach konsumenci są zasypywani niezliczoną ilością komunikatów marketingowych. Sam proces kupowania (od pomysłu na zakup po dokonanie transakcji) jest tak założony, że coraz ciężej jest go monitorować. Fakt ten spowodowany jest możliwością skorzystania z licznych narzędzi takich jak porównywarki cen, czy recenzje. W takiej sytuacji opis oferty produktu lub usługi jest jednym z najistotniejszych czynników, który niejednokrotnie decyduje o tym, czy potencjalny klient dokona zakupu właśnie w naszym sklepie internetowym. Pomogą Ci w tym również specjaliści z https://jazzseo.pl/

Dlaczego trzeba zadbać o dobre opisy produktów?

 Jak przygotować opis oferty, który będzie generował zamówienia

Choć sytuacja wydaje się być oczywista, to mimo tego wielu właścicieli sklepów internetowych nie dba o opisy sprzedawanych towarów. Są one mało konkretne, krótkie, czasami nawet skopiowane od konkurencji lub nie ma ich wcale. Śmiało można powiedzieć, że tacy sprzedawcy przegrają rywalizację z konkurencją szybciej, niż im się wydaje. Oto dlaczego należy zadbać o jakość opisów:

  1. Jeśli sprzedajemy te same produkty co nasza konkurencja, dobry, treściwy i unikalny opis daje dużo większe szanse na prześcignięcie rywali w wyszukiwarce Google. Tym prostym zabiegiem możemy zaoszczędzić sobie wielu tysięcy złotych wydanych na pozycjonowanie naszego sklepu w wyszukiwarkach internetowych. Co więcej, w przypadku bardziej konkurencyjnych fraz, bez dobrego opisu żadne pozycjonowanie nie przyniesie pozytywnych rezultatów.
  2. Ciekawy opis to jeden z istotniejszych czynników odróżniający nas od konkurencji. Jak wiadomo, bez przewagi konkurencyjnej biznes jest na najlepszej drodze do upadku. Treści publikowane na kartach produktowych to jeden z bardziej oczywistych sposobów na zbudowanie przewagi nad rywalami.

Cechy dobrego opisu produktu

Do opisu produktu należy się odpowiednio przyłożyć. Jeśli nie dysponujemy "lekkim piórem", warto tę usługę zlecić zawodowcom. Dobry opis powinien zawierać kilka istotnych cech jak choćby:

  1. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć jak istotna jest poprawność językowa, gramatyczna, stylistyczna, interpunkcyjna, czy ortograficzna. Nie ma nic bardziej odpychającego niż niechlujnie napisany opis.
  2. Konkrety, konkrety, konkrety! Kupujący nie wszedł na naszą stronę, by czytać typowe "lanie wody". Przyszedł po dokładne i precyzyjne informacje o oferowanym produkcie.
  3. Rzecz absolutnie najważniejsza – pisz o tym, co klient zyska, jeśli skorzysta z oferty. Nie skupiaj się na samych cechach produktu, tylko na tym, co kupujący będzie z tego miał.

O czym w kolejnej części?

Powyższy tekst to pierwszy z trzech o tym, jak skutecznie i niedrogo zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym. Przedstawiliśmy już jak napisać dobry opis produktu. W kolejnej części, która ukaże się już w kolejnym numerze, opiszemy narzędzia przydatne w budowie serwisu generującego sprzedaż. Przedstawimy najciekawsze systemy zarządzania treścią, dodatki do nich oraz kreatywne sposoby ich zastosowania.