15 października 2017 roku odbył się 18. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Bieg ukończyło 6355 osób. Starszy aspirant Paweł Jankowski z Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w klasyfikacji ogólnej ,,Jesienne Mistrzostwa Polski Policji’’ zajął wysokie 5 miejsce. Natomiast w kategorii mężczyzn powyższej 40 roku życia, policyjnej klasyfikacji funkcjonariusz uplasował się na pierwszej pozycji.

Do 2011 roku poznański maraton był największym biegiem maratońskim w Polsce. W tym roku część zawodników maratonu przyłączyła się do akcji charytatywnej ,,biegnę dla Tosi i Julii’’ dziewczynek, które zmagają się z chorobami serca.

Wszystkim startującym gratulujemy niezapomnianych przeżyć a starszemu aspirantowi Pawłowi Jankowskiemu życzymy dalszych sukcesów sportowych oraz zawodowych.