W dniu 2 lutego 2018 r. 6-osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunem odwiedziła siedzibę Starostwa Powiatowego we Wrocławiu w ramach zajęć w projekcie pn. „Nowa Perspektywa – Lepszy Start”, polegających na wizytach w instytucjach administracji publicznej (urzędach), podczas których uczestnicy projektu zapoznają się ze specyfiką funkcjonowania tych placówek, poznają zasady funkcjonowania administracji rządowej i samorządowej oraz pozyskają wiedzę w zakresie sposobu i trybu załatwiania spraw urzędowych przez obywateli.

Pan Roman Potocki - Starosta Powiatu Wrocławskiegoprzywitał gości, opowiedział o strukturze funkcjonowania urzędu i specyfice Powiatu Wrocławskiego oraz wręczył drobne upominki na pamiątkę tej wizyty.

Następnie w Sali Sesyjnej Rady Powiatu Wrocławskiego odbyła się prelekcja o samorządzie terytorialnym prowadzona przez pracownika Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, po której dziewczęta odwiedziły Wydział Obsługi i Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego we Wrocławiu, gdzie zapoznały się ze sposobem funkcjonowania oraz trybem załatwiania spraw urzędowych przez mieszkańców Powiatu Wrocławskiego.

Projekt „Nowa Perspektywa - Lepszy Start”  realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Projekt ma charakter partnerski. Partnerem Wiodącym i Wnioskodawcą jest Województwo Dolnośląskie. Partnerami w projekcie są Powiat Wrocławski i 7 dolnośląskich jednostek samorządu terytorialnego: Powiat Bolesławiecki, Powiat Jeleniogórski, Powiat Lubański, Powiat Lwówecki, Powiat Świdnicki, Powiat Wołowski oraz Gmina Wrocław. Ogólna wartość projektu: 11 000 000 PLN.

Wsparcie projektowe kierowane jest do wychowanków  i wychowanek Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, zlokalizowanych na obszarze Województwa Dolnośląskiego, dla których organem prowadzącym są jednostki samorządu terytorialnego. W Powiecie Wrocławskim w projekcie uczestniczy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Sobótce – placówka resocjalizacyjna dla dziewcząt.

 Celem projektu jest nabycie przez wychowanki i wychowanków MOW-ów umiejętności społecznych i zawodowych, które pozwolą im na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie po zakończeniu pobytu w placówce.

Projekt realizowany jest w okresie od 1 stycznia 2017 r. do 31 grudnia 2018 r.