Wrocławscy policjanci pracowali przy sprawie włamań do mieszkań i domów jednorodzinnych. Ktoś wyłamywał okna oraz drzwi balkonowe i w ten sposób wchodził do mieszkań. Kryminalni zaczęli namierzać sprawcę. Wkrótce został on zatrzymany przez funkcjonariuszy Zespołu Prewencji Komisariatu Policji w Siechnicach. W jego kryjówce policjanci znaleźli przedmioty, które mogły paść jego łupem. Wszystkie zostały zabezpieczone i skatalogowane. Policja poszukuje właścicieli tych przedmiotów.

Policjanci z Wrocławia zatrzymali osobę, której na podstawie materiału dowodowego udowodnili dokonanie licznych włamań. Metody działania sprawcy były proste. Wchodził on do mieszkań i domów, wyłamując okna i drzwi balkonowe. Zabierał wartościowe przedmioty, jego łupem padały biżuteria, elektronika, telefony komórkowe, zegarki i inne przedmioty, które można było szybko sprzedać. Nie pogardził też odzieżą, oraz rolkami.

Policjanci prowadzili wzmożone działania w obszarze, na którym działał sprawca. W pewnej chwili mundurowi dostrzegli samochód, który wzbudził ich podejrzenia. Okazało się, że trafili w dziesiątkę. Samochodem poruszał się mężczyzna, który był typowany do włamań. Chwilę wcześniej dokonał on włamania. Nie miał zatem ochoty na spotkanie z policjantami, nie zatrzymał się do kontroli i podjął próbę ucieczki. Próbę nieskuteczną, bo został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zatrzymany to 58-letni mieszkaniec Wrocławia. Z przestępczego procederu uczynił sobie źródło dochodu. Policjanci operacyjnie ustalili jego kryjówkę, w której przetrzymywał skradzione przedmioty oraz gotówkę. Wszystkie zostały przez funkcjonariuszy zabezpieczone i skatalogowane. Cześć przedmiotów została już zidentyfikowana. Na miejscu pracowali również funkcjonariusze Wydziału Techniki Kryminalistycznej, zabezpieczając przedmioty, a także ślady do dalszych czynności procesowych.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty za dokonanie kradzieży z włamaniem. Odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli. Usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został też decyzją sądu tymczasowo aresztowany.

st. sierż. Dariusz Rajski

 

 

Jeśli ktokolwiek rozpoznaje na poniższych zdjęciach
swoją własność, prosimy o kontakt z:

 

st. sierż. Mateusz Lach
Zespół Kryminalny Komisariatu Policji w Siechnicach
telefon kontaktowy: 71 311 62 77


 

Powiązane wiadomości


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.