W piątkowy wieczór wrocławscy policjanci prowadzili działania na obszarze centrum miasta. O godzinie 21:30 otrzymali informację, że w stronę Nadodrza jedzie nietrzeźwy kierujący. Policjanci ruszyli do akcji natychmiast i namierzyli osobowego Mercedesa w pobliżu Mostu Sikorskiego. Kierujący miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu i tłumaczył policjantom, że przecież wypił tylko 2 piwa.

Piątkowy wieczór to okres szczególnych wysiłków policjantów nad zapewnieniem spokoju i bezpieczeństwa publicznego. Wiele osób chce zrelaksować się po całym tygodniu pracy i odwiedza wieczorem kluby i bary. To także dzień wzmożonych wyjazdów weekendowych i co za tym idzie, zwiększonego ruchu na drogach. Policjanci czuwają zatem nad bezpieczeństwem wrocławian, mając szczególnie na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa w centrum miasta i na drogach wylotowych.

Jeden z patroli operujących w okolicy ścisłego centrum otrzymał o 21:30 zgłoszenie, że w stronę Nadodrza zmierza nietrzeźwy kierujący. Policjanci natychmiast ruszyli do akcji i namierzyli pojazd już na Moście Sikorskiego. Zatrzymali do kontroli osobowego Mercedesa i już po otwarciu drzwi wyczuli charakterystyczną woń alkoholu.

Jak się okazało, 48-letni mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjantom tłumaczył, że wypił tylko 2 piwa. Mężczyzna był ponadto agresywny i wulgarny, dlatego szybko został zatrzymany i trafił na Komisariat Policji. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozić mu teraz może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Dariusz Rajski