Policja Wrocław: Policjant z Wrocławia spotkał się z ponad 200 uczniami czernickich szkół
10 klas z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czernicy brało udział w działaniach realizowanych przez policjantów Zespołu Profilaktyki Społecznej i Prewencji Kryminalnej z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji. Młodzież wysłuchała m.in. prelekcji na temat, jak nie stać się ofiarą lub nieświadomie, sprawcą internetowego hejtu. Policjanci opowiadali również o tym, jakie konsekwencje mogą ponieść osoby, które obrażają innych w Internecie, a także dopuszczają się czynów, które są zabronione prawem. Mundurowi przekazali też kilka rad, które mogą sprawić, że najbliższe ferie zimowe, będą bardziej bezpieczne.
Funkcjonariusze na co dzień zajmujący się policyjną profilaktyką, stale prowadzą działania ukierunkowane na wyeliminowanie czynów niezgodnych z prawem wśród dzieci i młodzieży uczącej się. Dlatego też przyjeżdżają do placówek edukacyjnych, aby opowiadać o zagrożeniach m.in. tych jakie niesie za sobą nieodpowiednie korzystanie z Internetu. Zwracają także uwagę na to, jak zgubne może stać się zażywanie, nawet najmniejszej ilości środków odurzających. Przez kilka dni sierż. Jakub Bereza z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, prowadził spotkania z uczniami szkoły w podwrocławskiej Czernicy.
Podczas prelekcji omawiał wyświetlany film pt. Homo znaczy człowiek”, który został stworzony przez policjantów wespół ze znaną wytwórnią filmową ATM. Produkcja przedstawia, jak w dzisiejszych czasach praktycznie każdego z nas, może dotknąć internetowy hejt. Film, w którym oprócz policjantów występują aktorzy, m.in. Mariusz Węgłowski, znany z roli aspiranta Białacha, prezentuje również jaką odpowiedzialność za niezgodne z prawem działania, mogą ponieść osoby nieletnie. Sierżant przypomniał uczniom, że mimo tego, iż nie są metrykalnie dorosłymi ludźmi, to powinni zachowywać się dojrzale i nigdy nie dopuścić, aby stać się internetowym oprawcą.
Opowiedział również, jakie skutki może nieść za sobą spożywanie substancji odurzających. Nie tylko tych nielegalnych, ale również tych, które każdy dorosły może zakupić w sklepie, jak choćby alkohol. Przytoczył wiele historii ze służby pokazujących, że uzależnienie od narkotyków nie jest tylko tym, o czym słyszy się w mediach, ale może dotknąć nawet bliską nam osobę.
W spotkaniach z policjantem wzięło udział ponad 200 uczniów oraz nauczycieli.
st. sierż. Krzysztof Marcjan
Powiązane wiadomości
Policja Wrocławska, wroclaw.policja.gov.pl/, wroclaw.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/biezace_informacje/policjant_z_wroclawia_spotkal_sie_z_ponad_200_uczniami_czernickich_szkol
Autor: krystian