Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

W okresie, gdy wiele osób unika wychodzenia z domu, policjanci cały czas są na służbie, a komisariaty są otwarte. Apelujemy jednak o to, aby stosować się do zaleceń służb sanitarnych, a na komisariaty przychodzić tylko w sprawach pilnych. Kontakt z policjantami może ułatwić nam aplikacja Moja Komenda – do pobrania bezpłatnie na smartfony, wystarczy kilka kliknięć, aby uzyskać numery do dzielnicowych i na najbliższą jednostkę Policji.

Wrocławscy policjanci zachęcają do tego, aby pobrać na swój telefon bezpłatną aplikację „Moja Komenda”. W ten sposób każdy może w szybki sposób znaleźć swojego dzielnicowego oraz najbliższą jednostkę Policji. Aplikacja jest  bardzo łatwa w obsłudze. Być może część spraw możemy załatwić telefonicznie, bez konieczności przychodzenia na komisariat. Aplikacja pozwala jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego. Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który policjant odpowiada za dany rewir. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu i nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego. „Moja Komenda” dostępna jest na telefony z Android i iOS. Usługa jest bezpłatna.

O dzielnicowych zwykło się mówić, że jest to tzw. „policjant pierwszego kontaktu”. Nie bez przyczyny, bowiem stanowią oni ważne ogniwo między Policją i społeczeństwem. Rolą dzielnicowego jest bowiem dbanie o bezpieczeństwo lokalnej społeczności w rejonie, w którym pracuje. Zadania, które podejmuje dzielnicowy są trudne, bowiem on sam na co dzień styka się z różnymi zjawiskami. W dobie ostrzeżeń o ograniczanie kontaktów, lepiej jest najpierw zadzwonić, niż narażać się na niebezpieczeństwo.

Aplikację można pobrać tutaj:
Kliknij, aby pobrać dla urządzeń systemu Android

Kliknij, aby pobrać dla urządzeń systemu iOS


st. sierż. Dariusz Rajski

 

 

Kliknij poniżej, aby obejrzeć spot MSWiA w serwisie YouTobe: