Praca zdalna to rozwiązanie, do którego przekonuje się coraz więcej osób zatrudnionych oraz takich, które przebywają na samozatrudnieniu. Swoboda działania, nastawienie na realizacje zadań a nie na siedzenie osiem godzin przed biurkiem sprawiły, że jest to coraz chętniej wybierany system pracy. Niestety nawet w takim wypadku wiele firm nadal wynajmuje ogromne powierzchnie biurowe mimo, że pracownicy pracują z domu. Jak zatem zapobiec zbędnym kosztom?
Zdalne biuro – obsługa zadań biurowych przez firmę zewnętrzną
Szacuje się, że w najbliższych latach w Unii Europejskiej standardem stanie się system czterodniowego tygodnia pracy. W takim systemie pracownicy pracują znacznie wydajniej i wykonują więcej zadań i co najważniejsze robią to dokładniej niż w przypadku czterdziestogodzinnego tygodnia pracy. Oznacza to, że biuro przez 3 dni w tygodniu stoi puste a koszty wynajmu nie maleją. Z czasem jest wręcz przeciwnie. Koszty utrzymania biura rosną mimo, że w środku świeci pustkami. Dla tego więc warto zapoznać się z tym czym jest biuro wirtualne. To rozwiązanie zapewnia obsługę korespondencji mailowej, listowej oraz połączeń telefonicznych. Ponadto w ramach biur wirtualnych realizowane są również inne usługi np. obsługa prawna czy wynajem powierzchni biurowej lub sali konferencyjnych na godziny, tylko w tedy gdy jest to potrzebne. Dodatkowo firma korzystająca z takiej usługi mimo pracy zdalnej otrzymuje fizyczny adres gdzie petenci mogą być przyjmowani u umawiani.
Pod adresem https://www.wirtualne-biuro-nowogrodzka.pl/ dostępny jest prestiżowy adres - sprawdź elastyczne cenniki i zalety korzystania z wirtualnego adresu.
Dla kogo jest biuro zdalne?
Jeśli przedsiębiorca chce chronić swoje dane osobowe a w tym adres zamieszkania to jest to idealne rozwiązanie. Często przedsiębiorcy przeznaczają część swojego prywatnego lokum na miejsce, w którym załatwiają interesy. Niestety taki adres zamieszczony raz w sieci pozostanie tam na zawsze. Będzie się to wiązać z przychodzeniem tzw. Spamu lub nie chcianych pod tym adresem pism. Nikt przecież nie chce by poufne pismo odebrał jego współlokator czy sąsiad. Dodatkowo rozwiązanie to jest znacznie tańsze niż tradycyjny wynajem powierzchni w biurowcu i wygodniejsze. Przedsiębiorcę omijają wszelkie inspekcje BHP i ćwiczenia przeciwpożarowe.
Innym często pomijanym aspektem takich usług jest dodatkowy dostęp do nowych kontaktów. W ramach wirtualnego biura, w jednym budynku z usług może korzystać wiele firm. Zarządca takiego biura może zapoznać ze sobą przedsiębiorcy, którzy mogą wymieniać się doświadczeniami oraz usługami w zakresie projektów, których nie mogli by zrealizować samodzielnie. Sprzyja to budowie relacji biznesowych oraz budowie renomy własnej firmy.
Legalna działalność
Taki dostęp do społeczności często dla początkującego i aspirującego przedsiębiorcy może być furtką do biznesu po przez pomoc w pozyskiwaniu zleceń czy znalezienie dzięki temu rozwiązaniu wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Korzystając z takiej usługi można mieć pewność, że wszystkie podmioty w budynku mają podpisane odpowiednie umowy cywilno-prawne ze spółką wirtualnego biura. Oznacza to, że całość jest całkowicie legalna i nikomu nie grozi zrobienie interesów z tak zwaną firmą „kszak”.