Twojej rezydencji, restauracji lub hotelowi we Wrocławiu czegoś brakuje? Zdecyduj się na szklaną stodołę. To nowość na rynku — budową szklanych stodół zajmuje się niewiele firm. Te kubaturowe budynki charakteryzują się zwartą bryłą, dwuspadowym dachem i ogromnymi przeszkleniami. Twoi goście (lub Ty sam) docenisz ten architektonicznych hit ostatnich lat. 

Szklana stodoła we Wrocławiu, czyli luksusowy budynek dla właścicieli domów, restauracji i hoteli

Szklana stodoła we Wrocławiu — dla kogo to dobre rozwiązanie?

Jeśli jesteś właścicielem ogromnej posiadłości, restauracji lub nowoczesnego hotelu we Wrocławiu, zainwestuj w szklaną stodołę. Zaprojektujesz ją jako budynek przylegający do już istniejącego domu czy hotelu lub jako obiekt wolnostojący. Szklana stodoła może mieć również kondygnację. Jeśli ma stanowić część budynku, o jej budowie pomyśl już na etapie planowania obiektu.

Szklana stodoła w budynkach użytku prywatnego

Szklana stodoła we Wrocławiu to imperium światła. Duże przeszklenia znajdują się na przeciwległych ścianach po to, aby wnętrze było jasne i świetliste. Dzięki temu rozwiązaniu mieszkańcy mają cały rok kontakt z naturą. Miło jest chłodniejszą porą spojrzeć na okna i wiedzieć, jak szron wymalował na szybach finezyjne wzory, a krajobraz zatonął w śnieżnej bieli. Latem czasami jest zbyt gorąco, aby przebywać na dworze. Przyjemny chłód zapewni szklana stodoła. Jeśli budynek kubaturowy zbudujesz od strony południowej, stanie się on buforem kumulującym ciepło. Oczywiście dzięki temu rozwiązaniu znacznie obniżą się koszty ogrzewania. Nowoczesne szklane stodoły buduje się z profili aluminiowych wypełnionych szkłem. Przypominają one nieco ogrody zimowe, różnica polega tu jednak na tym, że do szklanej stodoły światło dociera nie tylko przez ściany, ale także przez dach. 

Szklana stodoła w branży HoReCa

Jeśli postawisz na nowoczesne rozwiązania, klienci Twojej restauracji lub hotelu na pewno to docenią. Inwestując w szklaną stodołę we Wrocławiu, znacznie wydłużasz sezon, ponieważ Twoi goście z promieni słońca mogą korzystać od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Zauważ, że szklany dach pozytywnie wpływa na estetykę budynku. W szklanej stodole zaaranżujesz jadalnię, salę rozrywkową lub pomieszczenie przeznaczone na różnego rodzaju uroczystości. 

Ostatnio panuje moda na wesela w stylu rustykalnym. Świetnie nadaje się do tego właśnie szkolna stodoła. Klienci Twojej restauracji lub hotelu przez ogromne przeszklenia będą podziwiali nie tylko piękno otaczającej budynek natury. W szklanej stodole panują doskonałe warunki. Nie jest w niej za ciepło, ani zbyt chłodno. Wszystko za sprawą termoizolacyjnych profili i podwójnych lub potrójnych szyb. Oczywiście latem przed przegrzaniem ochronią gości osłony przeciwsłoneczne — przykładowo rolety tekstylne typu screen. 

Naturalnie szklana stodoła we Wrocławiu to obiekt, w którym można zorganizować nie tylko wesele, ale także bankiet, konferencję czy spotkanie branżowe. 

Aluminium i szkło, czyli materiały nowoczesnego budownictwa

Szklaną stodołę we Wrocławiu warto zbudować z nowoczesnych materiałów, takich jak aluminium i szkło. To właśnie bez nich nie istniałaby współczesna architektura. Aluminium jest trzykrotnie lżejsze od żelaza i stali, co jednak nie wpływa negatywnie na jego właściwości. Jest trwałe, wytrzymałe i odporne na korozję. To także materiał bardzo plastyczny — można formować z niego dowolne kształty. Mało tego. Surowiec ten jest także ekologiczny. W dobie, kiedy dbamy o rozwiązania przyjazne środowisku, ta cecha czyni aluminium zielonym bohaterem współczesnego budownictwa. Materiał ten może być poddawany procesowi recyklingu wprost nieograniczoną ilość razy. Podczas jego przetwarzania zużywa się o 95% mniej energii niż podczas jego pierwotnego wytworzenia.

Zdecyduj się na szklaną stodołę we Wrocławiu i zaaranżuj ją według swoich upodobań. Niezależnie od tego, czy budynek kubaturowy ma służyć Twoim celom prywatnym, czy wykorzystasz go w branży HoReCa, spraw, aby zachwycał swoim kształtem i wystrojem. Na pewno to nowoczesne rozwiązanie przyczyni się do zadowolenia Twojego i Twoich klientów. A co za tym idzie — tylko na tym zyskasz.  

 

Sprawdź naszą ofertę na stronie: https://verandino.pl/