Przeciwdziałanie handlowi ludźmi - to hasło konferencji, na którą zapraszają dolnośląscy policjanci

Data publikacji 12.12.2022
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, na mocy zawartego porozumienia o współpracy z Fundacją Czas Wolności w zakresie przeciwdziałania Handlowi Ludźmi, w ramach projektu „Nie daj się kupić nie jesteś na sprzedaż” współorganizują konferencję, która odbędzie się 15 grudnia 2022 roku w Aulach A-B-C, Uniwersytetu Wrocławskiego w Instytucie Politologii - Wrocław ul. Koszarowa 3, w godz. 09:00-16:00. Spotkanie ma charakter otwarty, więc organizatorzy zapraszają każdego, kto zechce wysłuchać ważnych informacji na temat handlu ludźmi.

Mając na uwadze realizację zadań związanych m.in. z podnoszeniem kwalifikacji przedstawicieli instytucji zaangażowanych w przeciwdziałanie handlowi ludźmi na poziomie profilaktyki społecznej, funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, na mocy zawartego porozumienia o współpracy z Fundacją Czas Wolności w zakresie przeciwdziałania Handlowi Ludźmi,  w ramach projektu „Nie daj się kupić nie jesteś na sprzedaż” współorganizują konferencję, która odbędzie się 15 grudnia 2022 roku w Aulach A-B-C, Uniwersytetu Wrocławskiego w Instytucie Politologii - Wrocław ul. Koszarowa 3, w godz. 09:00-16:00. Zapraszamy zatem każdego, kto w jakikolwiek sposób zainteresowany jest tematem handlu ludźmi.

Gościem specjalnym spotkania będzie Wojewoda Dolnośląski, a prelegentami Prokurator Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, pracownicy naukowi Uniwersytetu Wrocławskiego, a także przedstawiciele Komendy Głównej Straży Granicznej, Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Dolnośląskiego Urzędu Wojewózkiego. Wśród zaproszonych gości będzie również kobieta, która opowie historię życia i pomagania oczami ofiary handlu ludźmi.

Ponieważ zwalczanie handlu ludźmi jest jednym z priorytetów Policji, w Biurze Kryminalnym KGP funkcjonuje Wydział do Walki z Handlem Ludźmi. Jego zadaniem jest zwalczanie handlu ludźmi, sutenerstwa, stręczycielstwa i kuplerstwa, a także zwalczanie pedofilii i pornografii dziecięcej. W komendach wojewódzkich Policji oraz w Komendzie Stołecznej Policji funkcjonują etatowe wojewódzkie zespoły dw. z handlem ludźmi, umiejscowione w strukturach wydziałów kryminalnych, natomiast w komendach powiatowych i miejskiej powołano koordynatorów tego zagadnienia.

O problemie, jakim jest handel ludźmi, należy pamiętać każdego dnia, nie tylko w okresie wakacji czy urlopów. Warto więc wiedzieć jak ustrzec się przed takimi zjawiskami i gdzie udać się po pomoc.

asp. Aleksandra Pieprzycka
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Źródło: Wydział Prewencji KWP we Wrocławiu

Opis filmu: spot

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.26 MB)