Całoroczny domek na działce bez pozwolenia – modułowe domy do 35 m2

Posiadanie działki to w obecnych czasach wygoda, która pozwala odpocząć od miejskiego zgiełku. Chęć spędzania czasu na działce z dala od domu wymusza jednak konieczność budowy niewielkiego domu, w którym będzie można wygodnie przenocować. Warto zatem pomyśleć o budowie modułowego domu do 35 m2 https://loftowedomy.pl/projekty-domow-35m2/, który zostanie dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Wbrew pozorom postawienie takiego domu nie jest drogie, a przy tym nie wymaga posiadania pozwolenia na budowę.

Jeszcze do niedawna brak pozwolenia na budowę dotyczy wyłącznie domów do 35 m2. Od stycznia bieżącego roku wielkość ta została zwiększona do 70 m2. Trzeba jednak pamiętać, że na działce o powierzchni 500 m2 bez pozwolenia można postawić tylko jeden dom. Na pozostałe konieczne jest dopełnienie takowych formalności.

Budownictwo modułowe – doskonała alternatywa dla murowanego domu

Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej zwolenników i wcale nie wynika to tylko i wyłącznie z nowoczesnego designu. Przede wszystkim jest to wynikiem znacznie niższej ceny postawienia takiego domu. Wpływa na to brak konieczności zatrudniania całej ekipy budowlanej, czy zakupu wszystkich niezbędnych materiałów, które w ostatnim czasie są coraz droższe.

Zaletą konstrukcji jest również skrócony czas budowy, który wynika z zastosowania innych rozwiązań architektonicznych. Z tego samego powodu modułowe domy to obiekty w pełni mobilne, które możesz dowolną ilość razy przenosić w inne miejsce. Co więcej, użyte do konstrukcji materiały nie oddziałują negatywnie na środowisko, natomiast zastosowanie nowoczesnej technologii wpływa na energooszczędność domów.

Inny sposób wykonania modułowych domów nie wpływa przy tym na ich jakość, ani stabilność. Są to obiekty trwałe, odporne na warunki pogodowe typowe dla klimatu umiarkowanego. Posiadają przy tym wszelkie instalacje (m.in. elektryczną, grzewczą itp.), a także utrzymują ciepło w swoim wnętrzu.

Ile czasu potrzeba na postawienie takiego domu?

Zrównoważona produkcja domów modułowych charakteryzuje się zupełnie innymi metodami budowy. Zasadnicza różnica polega na braku wykorzystywania zaprawy murarskiej, cegieł, betonu oraz innych materiałów, które wymagają odpowiednich warunków. Co więcej, domy modułowe nie powstają bezpośrednio na działce, a na dostosowanej do tego linii produkcyjnej. Powstają tam poszczególne ściany i dach domu, które zostają od razu wyposażone w komponenty uwzględnione w projekcie. Są to m.in. drzwi, okna, czy instalacje. Ten kilkutygodniowy etap obejmuje również wyrównanie ścian.

Gdy wszystkie moduły zostaną już wykonane, wówczas następuje ich przewiezienie na wskazane przez inwestora miejsce. To właśnie wtedy profesjonalna ekipa zajmuje się ich połączeniem. Wymarzony, niewielki domek zostaje złożony niczym układanka. Gdy etap ten będzie już skończony, wówczas możesz zacząć malować lub tapetować ściany, a następnie wstawić meble.

Budowa domu modułowego zajmuje kilka tygodni. Co więcej, proces ten nie musi być uzależniony od pory roku, czy warunków pogodowych. Wymarzony dom może zatem stanąć w środku zimy. Nic więc dziwnego, że jest to doskonała alternatywa dla murowanego domu, który wiąże się z dużo wyższymi kosztami oraz wydłużonym nawet do kilku lat okresem budowy.