SPP Wrocław – co musisz wiedzieć, jako kierowca?

Do Wrocławia każdego roku ściągają tysiące turystów, ale jest to miasto atrakcyjne również dla studentów i osób szukających zatrudnienia. Nieważne, czy jesteś mieszkańcem miasta, czy turystą. Z problemem zatłoczonego centrum i brakiem miejsc parkingowych zetkniesz się prędzej czy później. Czy we Wrocławiu możesz liczyć na alternatywę dla SPP?

Płatne parkowanie we Wrocławiu – gdzie obowiązuje SPP?

Na terenie miasta funkcjonują trzy strefy płatnego parkowania, a w każdej z nich opłaty za postój kształtują się nieco inaczej – zależy to od odległości obszaru od ścisłego centrum. Za parkowanie zapłacisz zatem na terenie od al. Hallera na południu do brzegu Starej Odry na osiedlu Kleczków na północy. Za parking trzeba też zapłacić od ul. Stacyjnej przy stacji kolejowej Wrocław Mikołajów na zachodzie od ul. Mikołaja Kopernika w pobliżu Parku Szczytnickiego.

Śródmiejskie strefy parkowania nad Odrą dzielą się na A, B i C. Najniższa stawka za godzinę postoju wynosi ok. 3 zł.

Potrzebujesz dłuższego postoju? Wybierz ekonomiczne rozwiązanie

W perspektywie dłuższego postoju, lepiej postawić na monitorowany i przystępny cenowo parking płatny. Wrocław ma na swojej mapie wiele takich punktów, ale dość blisko centrum mieści się obiekt zarządzany przez grupę Interparking. Miejsca postojowe znajdują się bezpośrednio pod Narodowym Forum Muzyki.

Jak się tam dostać? Wjazd mieści się od ul. Krupniczej lub ul. Kazimierza Wielkiego (przez ul. Zamkową). Wyjeżdżając, trafisz natomiast W na ul. Świdnicką lub ul. Kazimierza Wielkiego. Osoby, które parkując w tym miejscu, chcą skorzystać z oferty kulturalnej NFP, mogą dostać się na wyższe kondygnacje windą bezpośrednio z podziemia.

Podziemny parking we Wrocławiu to oszczędność czasu, ale także stresu związanego z poszukiwaniem miejsca postojowego w centrum. Miejsce możesz zarezerwować wcześniej online, ale parking jest na tyle duży, że bez rezerwacji także znajdziesz dla siebie przestrzeń. Szczegółowy cennik znajdziesz na stronie operatora, a także bezpośrednio na parkingu. Nie ulega jednak wątpliwości, że planując dłuższy postój samochodu, zdecydowanie bardziej opłaci Ci się parking strzeżony niż SPP i to nie tylko pod względem finansowym.