Wrocławscy policjanci podsumowali miniony weekend

Data publikacji 20.11.2023
Powrót
Drukuj

Blisko 1000 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci od piątku do niedzieli, zatrzymując aż 70 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadły także 22 poszukiwane osoby. Intensywna praca mundurowych doprowadziła również do wyeliminowania z ruchu aż 30 nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy po alkoholu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i podległych komisariatów, tylko w ubiegły weekend zrealizowali 948 różnego rodzaju interwencje. Funkcjonariusze podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy m.in. w sytuacjach, kiedy widzieli, że naruszane jest prawo, a także interweniowali w zw. ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Intensywna praca wrocławskich policjantów doprowadziła również do wyeliminowywania z ruchu aż 21 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich jechał samochodem osobowym, gdy miał blisko 27 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Nieodpowiedzialny 35-letni kierujący jechał osobowym volkswagenem, a swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem doprowadził do zdarzenia drogowego, w którym na szczęście nikt nie ucierpiał. Mężczyzna uderzył swoim autem, w trakcie jazdy, w przydrożny słup sieci elektrycznej. O jego dalszym losie zdecyduję teraz sąd.

Funkcjonariusze zatrzymali także 22 poszukiwane osoby, a także 70 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

Policjanci, patrolujący codziennie stolicę Dolnego Śląska oraz powiat wrocławski nie ustają w wysiłkach, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz przyjezdnym.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu