Skoda na abonament – który model wybrać

Do dzisiaj na rynku pojawiło się tyle marek i modeli samochodów, że decydując się na zakup lub wynajem jakiegoś, często nie wiemy który z nich wybrać. Ostatnio wiele osób stawia na skodę – auto ekonomiczne, a jednocześnie zapewniające pewną miarę komfortu i wygody. Szczególnie kiedy skoda na abonament taki jak tutaj: https://hlscars.pl/wynajem-dlugoterminowy-skoda/ stała się czymś popularnym, decyduje się na nią coraz więcej kierowców. Jednak tutaj znowu pojawia się pytanie, który model wybrać, wśród tylu dostępnych.

W tym artykule chcemy skupić się na trzech z nich: skoda kodiaq, skoda karoq oraz skoda superb. Wynajem długoterminowy każdego z tych aut niesie za sobą pewne plusy. Różnią się one bowiem nie tylko ceną, ale również wyposażeniem i funkcjonalnością. Nie da się powiedzieć który z nich jest najlepszy, gdyż będzie to zależało od osobistych preferencji każdej osoby. I tak, ktoś kto myśli o wynajmie długoterminowym skody dla całej rodziny, zapewne zdecyduje się na wynajem skody kodiaq lub ewentualnie skody karoq, które będą w stanie pomieścić całą rodzinę wraz z bagażami. Jeśli natomiast komuś zależy bardziej na stylowym, eleganckim i nowoczesnym aucie zapewne wybierze wynajem długoterminowy skody superb. Jakie są plusy i minusy wynajmu każdego z tych modeli?

Zacznijmy może od przeanalizowania wad i zalet najbardziej ekonomicznego z wymienionych modeli, a mianowicie skody karoq. Wynajem długoterminowy tego samochodu będzie odpowiedni dla osób, które nie chcą wydawać aż tak dużo, a jednocześnie chcą się cieszyć komfortem jazdy. Abonament miesięczny przy rocznym wynajmie wynosi około 850 złotych (dokładne ceny zależą od dealera) w wersji podstawowej. Samochód posiada automatyczna klimatyzację, więc zapewnia nam komfort jazdy niezależnie od pogody na zewnątrz. Poza tym posiada czujniki parkowania z przodu i z tyłu, a także światła przeciwmgielne, co sprzyja zachowaniu bezpieczeństwa na drodze. Jeśli zaś zdecydujemy się na rozszerzoną wersję abonamentu, otrzymamy dodatkowo ubezpieczenie, darmowe przeglądy i serwisy oraz inne funkcje, które będziemy mogli sobie sami dopasować do naszych potrzeb. Kolejnym modelem, na który chcemy zwrócić uwagę jest skoda kodiaq. Wynajem długoterminowy tego modelu będzie, jak już wspomnieliśmy wyżej, odpowiedni dla większych rodzin, które chcą poczuć komfort podróżowania. Fakt, że jest to najdroższy z tych trzech modeli, jednak jeśli przeanalizujemy jego wyposażenie, zapewne dojdziemy do wniosku, że jest wart swojej ceny. Jeśli chodzi o ten model skody, wynajem będzie nas kosztował około 1100 złotych miesięcznie, zapewni nam jednak liczne wygody. Jest on samochodem większym niż wspomniany wyżej model karoq, gdyż pojemność silnika wynosi 2.0 (w przypadku skody karoq 1.5), posiadając przy tym dużo większą liczbę koni mechanicznych. Krótko mówiąc – ten model skody pozwoli nam na dużo więcej i otworzy przed nami nowe możliwości.

Pozostaje jeszcze ostatni z wymienionych na wstępie modeli – skoda superb. Wynajem długoterminowy tego modelu pasuje się gdzieś po środku jeśli chodzi o aspekt ekonomiczny, gdyż zapłacimy za niego około 900 złotych abonamentu miesięcznego. Tutaj pojemność silnika na poziomie 1.8 również zajmuje miejsce pomiędzy dwoma pozostałymi modelami, jednak niewiele ustępuje skodzie kodiaq jeśli chodzi o ilość koni mechanicznych. Będzie to model odpowiedni dla osób ceniących sobie elegancję i dobry wygląd, gdyż z zewnątrz prezentuje się naprawdę nieźle i dość nowocześnie. Jeśli więc chodzi o auta na abonament, skoda zapewnia nam naprawdę spory wybór. Choć dokonaliśmy tutaj szybkiego przeglądu tylko trzech modeli, już spośród nich każdy powinien wybrać coś odpowiedniego.