Rozpad małżeństwa niesie ze sobą bagaż ciężkich doświadczeń, to traumatyczne przeżycie, które na lata pozostaje w psychice. Negatywne emocje, które towarzyszą rozwodowi często uniemożliwiają racjonalny osąd sytuacji. Dlatego warto wtedy poszukać osoby, która wesprze Cię fachową poradą, merytoryczną wiedzą i doświadczeniem, pomoże przebrnąć przez zawiłe kwestie prawnych konsekwencji postępowania rozwodowego.

Pamiętaj, że w pierwszej kolejności sądem, w którym możesz uzyskać rozwód jest sąd okręgowy właściwy ze względu na ostatnie wspólne miejsce zamieszkania stron. Jeżeli Ty i Twój małżonek mieszaliście lub nadal mieszkacie we Wrocławiu bądź jego okolicach, rozprawa odbędzie się w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. Wiedz, że warto szukać prawnika, którego siedziba kancelarii znajduje się w tym rejonie, takie rozwiązanie znacznie usprawni cały proces, często długotrwały i wymagający. Rozwód we Wrocławiu najlepiej z lokalnym adwokatem, w ten sposób zaoszczędzisz cenny czas i pieniądze na dojazdach, prawnik będzie mógł Ci służyć bezpośrednią pomocą.

 

Adwokat do spraw rozwodowych we Wrocławiu

 

Poszukując adwokata specjalizującego się w sprawach rozwodowych, posiłkuj się opiniami znajomych i rodziny. Przejrzyj też oferty dostępne w sieci, uważnie czytaj opinie na temat poszczególnych prawników. Poniżej kilka propozycji: 

  • Adwokat Rodzinny Wrocław – Wrocław, ul. Lelewela
  • Kancelaria Adwokacka, adwokat Wojciech Podgórski – Wrocław, ul. plac Świętego Macieja
  • Adwokaci Rozwodowi Wrocław – Wrocław, ul. Krupnicza 13
  • Rozwód z Nim – Adwokat Rozwodowy, sprawy rozwodowe – Wrocław, ul. Świebodzka
  • Kancelaria Centrum Spraw Rozwodowych – Wrocław, ul. Przedmiejska

 

Jaki koszt adwokata do rozwodu we Wrocławiu?

 

Zakres cenowy usług prawnych w przedmiocie postępowań o rozwód jest zróżnicowany, koszt adwokata rozwodowego we Wrocławiu warunkowany jest wieloma czynnikami. Ile będziesz musiał zapłacić, uzależnione jest od stopnia skomplikowania sprawy, okoliczności, które zamierzasz w toku sprawy podnosić, przebiegu postępowania przed sądem. Wyceniając wartość swojej usługi, adwokat we Wrocławiu bierze pod uwagę indywidualne okoliczności sprawy, czas jaki musi poświęcić, aby doprowadzić do uzyskania jak najbardziej korzystnego orzeczenia sądu. Pamiętaj, że każda sprawa o rozwód jest inna, dlatego nie można wskazać konkretnej, z góry określonej kwoty. Koszty adwokata do rozwodu we Wrocławiu mogą wahać się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

para