Jakie meble niemowlęce warto kupić?

Pokój dla dziecka urządza się jeszcze przed jego przyjściem na świat, aby wszystko było gotowe i dopracowane w każdym szczególe na jego powitanie. Kolor ścian to pierwsza kwestia, o której zwykle się myśli, ale dla komfortu maluszka i rodziców bardzo ważne są meble. Jakie meble wybrać do pokoju noworodka? Jakie wyposażenie jest najważniejsze?

Wysoka jakość dziecięcych mebli – wymagane właściwości

Meble są niezbędnym wyposażeniem pokoju niemowlaka i ma z nimi bezpośredni kontakt, dlatego trzeba wybrać modele zapewniające jak największe bezpieczeństwo. Przede wszystkim należy sprawdzać, czy proponowane meble dla niemowląt mają certyfikaty potwierdzające spełnienie europejskich standardów i norm bezpieczeństwa. Powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości i starannie wykończone. Niedopuszczalne są ostre kanty i wystające elementy. Istotna jest też kwestia stabilności, aby mebel nie miał szans się przewrócić. Nieustannie rodzice chętnie wybierają drewniane meble dla niemowlaka. Naturalny materiał jest pozbawiony szkodliwych związków chemicznych. Nie wywołuje alergii i podrażnień skóry. Producenci dbający o jakość swoich produktów i dobro dzieci malują je ekologicznymi farbami, które również są w pełni bezpieczne. Jest to bardzo ważne, ponieważ maluchy poznając świat, nie tylko biorą wszystko do rączek, ale też do buzi – mogą np. lizać lub gryźć szczebelki łóżeczka.

Łóżeczko – mebel pierwszoplanowy

Łóżeczko jest najważniejszym elementem wyposażenia w pokoju maluszka. To tutaj w pierwszych miesiącach będzie spędzać mnóstwo czasu. Kupując meble do pokoju dla niemowlaka, warto zastanowić się nad wariantami, które posłużą mu również nieco później. Wymiary łóżeczka trzeba dostosować też do metrażu pokoju. Powszechnie dostępne łóżeczka mają wymiary 120 × 60 cm lub 140 × 70 cm. Największy komfort zapewniają łóżeczka z wyjmowanymi szczebelkami lub spuszczanym bokiem. Dobrym rozwiązaniem jest większe łóżeczko, które łatwo potem zamienić w tapczanik. W ten sposób kilkulatek otrzyma nowe łóżko bez konieczności ponoszenia kolejnych kosztów przez rodziców. Różne wersje łóżeczek spełniających wysokie standardy można zobaczyć na stronie https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-niemowlaka/. Rodzice mogą zadbać o swoją wygodę, wybierając wariant z przewijakiem lub z wysuwaną szufladą. W szufladzie zmieszczą się akcesoria, które są przydatne podczas opieki nad małym dzieckiem.

Komoda jako niezbędnik w pokoju niemowlaka

W pokoju niemowlaka nie jest potrzebnych wiele mebli – oprócz łóżeczka bardzo przydatna będzie komoda. Komoda sprawdzi się lepiej niż szafa, która z kolei przyda się, gdy dziecko podrośnie i zacznie być bardziej samodzielne. Wszystkie drewniane meble do pokoiku dla niemowlaka muszą być solidne i stabilne. Komoda nie może się chwiać, bo będzie zagrażać raczkującemu dziecku i powinna stać na ziemi na tyle mocno, aby nie przewróciła się, gdy maluch będzie próbował się na nią wspinać. Do wyboru są komody z różną liczbą i głębokością szuflad.