O czym musimy wiedzieć, kiedy chcemy sprowadzić samochód z USA?

Zalety samochodów amerykańskich można opisać w skrócie, jako auto z imponującymi osiągami oraz zachwycające wytrzymałością. Nie trzeba przekonywać nikogo do tego, że samochody produkowane w Stanach Zjednoczonych są znacznie lepsze od samochodów, które produkuje się na Starym Kontynencie.

Takie są realia, dlatego auto z USA jest dobrym pomysłem i świadomym wyborem. Coraz więcej osób chce kupić samochód w USA i następnie sprowadzić go do Polski.

Co warto wiedzieć o kosztach sprowadzenia samochodu ze Stanów Zjednoczonych?

Na pewno musimy uwzględnić wylot do USA. Wiąże się to z pewnymi kosztami. Jednak musimy obejrzeć samochód w Stanach, który chcemy kupić, ocenić jego stan oraz sprawdzić przegląd techniczny. To wszystko jest niezwykle ważne. Kiedy już zdecydujemy się na zakup amerykańskiego auta, wtedy musimy zwrócić uwagę na koszty związane z transportem morskim samochodu do Europy oraz musimy wiedzieć, jakie podatki wiążą się z zakupem oraz importem auta w USA. Do zapłacenia mamy opłatę celną oraz podatek VAT. Nie da się tego obejść. Tak stanowi prawo i musimy być na te koszty i podatki przygotowani. Mimo to jednak opłaca się kupić samochód w Stanach i następnie sprowadzić go do Polski.

W czasie rejestrowania samochodu konieczne jest przedstawienie czytelnych dokumentów, które dotyczą naszego nowego pojazdu. Wszystkie dokumenty muszą być przetłumaczone. Tym zajmie się tłumacz przysięgły. Powinniśmy także zwracać uwagę na to, że większość samochodów amerykańskich cechuje się inna konstrukcją niż ich europejskiej odpowiedniki. To wszystko ma ogromne znaczenie i decyduje o tym, jaki model samochodu chcemy kupić.