Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Wymiana starych okien na nowe

Okna PCV dzięki świetnym parametrom izolacyjnym oraz swojej trwałości spełniają wymagania najbardziej wymagających klientów i pozwalają na wieloletnią eksploatację. Tanie wcale nie musi oznaczać gorsze.

Energooszczędność. Wymiana okien na nowy model oznacza lepsze zabezpieczanie przed utratą ciepła z pomieszczenia oraz niższe rachunki za prąd. Optymalna termoizolacja to oszczędności na ogrzewaniu.

Estetyka. Długie lata użytkowania mogą wiązać się także z utratą walorów estetycznych przez okna, dlatego warto rozważyć zakup nowego modelu.

Optyczne powiększenie przestrzeni. Dobrze dopasowane okna wizualnie powiększą mieszkanie czy dom, a także je rozjaśnią. Okna o cienkich ramach i nowoczesnym wzornictwie i sprawią, że dostęp światła słonecznego będzie łatwiejszy.

Inne zalety. Wymiana okien oznacza także lepszą izolację akustyczną oraz wzrost poziomu bezpieczeństwa domu.

Okna plastikowe – najpopularniejszy wybór

Najpopularniejsze rozwiązania to okna PCV, drewniane oraz aluminiowe – jednak to tanie okna plastikowe cieszą się niezmiennie największą popularnością i zyskują nowych klientów oraz zadowolonych użytkowników. Szacuje się, że stanowią one ponad 50% sprzedawanych okien.

Poza dobrym stosunkiem ceny do jakości są niezwykle wytrzymałe, wykazują wysoką odporność na negatywne działanie czynników atmosferycznych (np. wilgoć), zarysowania czy ogień, są bezproblemowe w montażu, szczelne i skutecznie chronią przed utratą ciepła, łatwe w utrzymaniu w czystości, a ponadto nie wymagają konserwacji.

Wiele osób docenia też ich dostępność od ręki oraz duży wybór kolorystyki ram okiennych – najczęściej wybierane są białe, ale mogą być brązowe nawiązujące do drewna, czerwone, zielone i wiele innych.

Jeśli Twoje okna są już nieestetyczne, nieszczelne i nie zapewniają odpowiedniej izolacji termicznej albo zacinają się, trzeba wymienić je na nowe.

Skorzystaj z darmowej wyceny i zapytaj sprzedawcę o dofinansowanie na wymianę okien w programie dofinansowania do termomodernizacji budynków. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie mtokna.pl