Podziękowania dla policjantów z wrocławskiej drogówki oraz komisariatu na Krzykach

Data publikacji 02.07.2022
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

„...W moim skromnym odczuciu powinni oni (policjanci) stać się wzorem do naśladowania dla wszystkich innych policjantów…”. Między innymi takie słowa padają w korespondencji przesłanej na ręce Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu Pana podinspektora Rafała Siczka, których adresatem są funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki. Podziękowania przesłane przez mężczyznę dotyczą sytuacji, kiedy funkcjonariusze interweniowali, w związku utratą przez pokrzywdzonego rzeczy osobistych, w tym dowodu osobistego, karty bankowej oraz telefonu.

Sytuacja miała miejsce na początku czerwca br. Mężczyzna o pomoc w odzyskaniu utraconych rzeczy osobistych zwrócił się do patrolu funkcjonariuszy z wrocławskiej drogówki, którzy pełnili służbę w ramach zabezpieczenia imprezy masowej na terenie toru wyścigu konnych.

Funkcjonariusze podjęli natychmiastowe działania, które kontynuowali ich koledzy z komisariatu na Krzykach, a Ci nie tylko odnaleźli utracone przedmioty, ale również jak przyznał sam mężczyzna „...byli wyrozumiali, uspokoili mnie, jednocześnie działali zdecydowanie i szybko...”.

 „...Jestem nadal pod dużym wrażeniem sposobu i sprawności działania oraz ludzkiemu podejściu jakim Ci funkcjonariusze wykazali się w tej stresującej (dla niego) sytuacji...” pisze wdzięczny mężczyzna i dodaje na koniec, że „...Ich postawa (policjantów) to zdecydowanie wzór do naśladowania dla wszystkich, nie tylko funkcjonariuszy policji...”.

 

sierż. szt. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu