Wrocławscy policjanci podsumowali ubiegły weekend

Data publikacji 04.07.2022
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Ponad 1150 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci od piątku do niedzieli, zatrzymując aż 52 osoby podejrzewane o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadło także 20 osób poszukiwanych. Intensywna praca mundurowych doprowadziła również do wyeliminowania z ruchu aż 17 nietrzeźwych kierowców, którzy postanowili prowadzić pojazdy po alkoholu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i podległych komisariatów, tylko w ubiegły weekend zrealizowali 1152 różnego rodzaju interwencje. Funkcjonariusze podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy m.in. w sytuacjach, kiedy widzieli, że naruszane jest prawo, a także interweniowali w zw. ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Intensywna praca wrocławskich policjantów doprowadziła również do wyeliminowywania z ruchu aż 17 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich jechał samochodem osobowym, gdy miał blisko promil alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej. 34-latni kierujący jechał osobowym volvo, a swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem doprowadził do zdarzenia drogowego z autobusem, w którym na szczęście nikt nie ucierpiał. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduję teraz sąd.

Funkcjonariusze zatrzymali także 20 poszukiwanych osób, a także 52 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

Policjanci, patrolujący codziennie stolicę Dolnego Śląska oraz powiat wrocławski nie ustają w wysiłkach, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz przyjezdnym.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu