Zrozumieć Ethereum - ważne informacje, które warto znać

Ethereum to publiczna sieć blockchain skupiona na inteligentnych kontraktach, cyfrowych tokenach i zdecentralizowanych aplikacjach (dApps). W tym artykule dowiesz się, czym jest Ethereum, jego potencjał jako możliwości inwestycyjne, jego zalety i wady, a także jak i gdzie kupić Ethereum. Ethereum nie jest jak większość innej kryptowaluty. Jest zbudowany tak, aby działać poza przypadkami użycia waluty, a zamiast tego ułatwiać tworzenie niepowstrzymanych aplikacji na blockchainie. Możesz myśleć o nim jak o systemie operacyjnym dla zdecentralizowanych aplikacji lub dApps. Ale w tym artykule zajmiemy się bardziej szczegółowo tym, co wyróżnia Ethereum. Zaczynajmy więc!

Czym jest Ethereum?

Ethereum to open-source'owy, publiczny, oparty na blockchainie system operacyjny platformy obliczeń rozproszonych. Został zaprojektowany, aby umożliwić deweloperom tworzenie i obsługę zdecentralizowanych aplikacji, które są poza kontrolą jakiejkolwiek pojedynczej organizacji lub rządu. Ethereum zostało po raz pierwszy wydane na początku 2014 roku przez Vitalika Buterina. Sieć jest zdecentralizowana i rozproszona. Każdy może uczestniczyć w sieci, tworząc nowe aplikacje blockchain lub wkładając swoją wiedzę i zasoby w kierunku utrzymania sieci blockchain. Podczas gdy Bitcoin jest walutą cyfrową, Ethereum jest otwartą platformą oprogramowania opartą na technologii blockchain, która umożliwia budowanie i uruchamianie zdecentralizowanych aplikacji. Mówiąc wprost, Ethereum to oprogramowanie, które służy do budowania zdecentralizowanych aplikacji i jest zasilane przez cyfrowy token zwany "Ether".

Ethereum: szybki przegląd

Rozumiemy, że to, czym jest Ethereum, będzie interesowało większość z Was. W związku z tym skupimy się na głównych częściach Ethereum i jego funkcjonalności. Ethereum to publiczna sieć, która może uruchomić "dowolne obliczenia". Jest to sieć zdecentralizowana, co oznacza, że nie ma scentralizowanego serwera. Jego open-source i każdy może w nim uczestniczyć. Sieć jest utrzymywana przez "górników", którzy wykorzystują swoją moc obliczeniową do weryfikacji transakcji i otrzymują nagrody. Ethereum blockchain jest zdecentralizowaną siecią, która może uruchomić dowolny program. Ponieważ nie ma centralnego komputera, sieć nie może zostać wyłączona. Program używany do uruchamiania Ethereum nazywa się Ethereum Virtual Machine (EVM) i używa języka Turing-complete do uruchamiania zdecentralizowanych aplikacji. Pomyśl o EVM jako o komputerze, który jest dystrybuowany do każdego, kto uczestniczy w sieci