Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła do domu?

Chcesz spać spokojnie, bez strachu o koszty rachunków eksploatacyjnych lub dostawy energii elektrycznej i cieplnej? Innowacyjna infrastruktura nieruchomości powinna w obecnych czasach zakładać urządzenia czerpiące energię z odnawialnych źródeł energii. OZE to przyszłość, która pozwala uniezależnić się od klasycznych form pozyskiwania prądu elektrycznego lub ciepła. Korzystaj więc z nich już dziś – wybierając nowoczesne panele fotowoltaiczne i pompy ciepła. Wrocław to miasto, w którym oddział Vosti prężnie rozbudowuje lokalną świadomość na temat zielonej energii. Skorzystaj więc z wiedzy i umiejętności doświadczonych specjalistów. Więcej szczegółów znajdziesz w poniższym materiale.

Niezależność energetyczna – zadbaj o stały dostęp do prądu i ciepła dla swoich domowników oraz gości

Przerwy w dostawie energii elektrycznej (szczególnie w okresie zimowym, gdy potrzebujesz prądu do podtrzymania układu grzewczego przy pracy) są wyjątkowo uciążliwe i problematyczne – zwłaszcza w małych miejscowościach, gdzie stan sieci energetycznej może pozostawiać wiele do życzenia. Warto więc chronić się przed nimi, uniezależniając się od dostawców. Zrób to przy pomocy fotowoltaiki i pompy ciepła. Dolnośląskie województwo, które jeszcze do niedawna uznawane było za przemysłowy region kopalniany, dziś coraz szybciej rozwija swoją infrastrukturę tzw. zielonej energii elektrycznej. Możesz dołączyć do tego grona o wiele szybciej i prościej, niż mogłoby się to wydawać – skorzystaj z pomocy zespołu Vosti

Dlaczego fotowoltaika i pompy ciepła to idealne połączenie?

Pompa ciepła potrzebuje energii elektrycznej, która zasili jej sprężarkę. Dzięki niej układ może odbierać ciepło z powietrza, gruntu lub wody, przetwarzając je i przekazując do układu grzewczego (ogrzewając zarówno nieruchomość, jak i wodę użytkową). Nie musisz jednak pompy ciepła podłączać do sieci energetycznej. Możesz zasilać ją przy pomocy prądu elektrycznego wyprodukowanego przez Twoją mikroelektrownię słoneczną – fotowoltaikę. 

Magazynuj wyprodukowany prąd z magazynem energii

Fotowoltaika ma jednak pewną cechę. Jest ona w stanie dostarczać prąd do odbiorców jedynie wtedy, gdy działa i produkuje ona energię elektryczną – co oznacza, że na bieżąco należy korzystać z oferowanego przez nią potencjału energetycznego. Co jednak z nocą i okresem zimowym, gdy ilość słońca w ciągu dnia może być niewystarczająca, by zaspokoić oczekiwania konsumentów? Rozwiązaniem jest oczywiście magazyn energii, który stanowi idealne uzupełnienie całej infrastruktury OZE w Twojej nieruchomości.

VOSTI

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia zespołu Vosti – Jesteśmy też we Wrocławiu!

OZE nie ma przed nami tajemnic, a naszą specjalizacją są magazyny energii, pompy ciepła i fotowoltaika. Oddział Vosti we Wrocławiu jest z kolei kolejnym, gdzie od lat rozwijamy rynek odnawialnych źródeł energii. Jeśli więc nie miałeś jeszcze kontaktu z naszym zespołem Doradców Techniczno-Handlowych Vosti, nie zwlekaj. 

Wiesz już, że decyzja o montażu zestawu składającego się z paneli fotowoltaicznych, pompy ciepła i magazynu energii to inwestycja w przyszłość? Czas na podjęcie kroków, które pozwolą Ci ją zabezpieczyć. Umów się na wizytę Doradcy Techniczno-Handlowego w miejscu, gdzie będzie użytkowania cała instalacja OZE.