Jak odzyskać pieniądze od niemieckiego kontrahenta? Lista firm zajmujących się windykacją w Niemczech

Skuteczna windykacja niemieckiego dłużnika może być dla wierzyciela nie lada problemem. Trzeba bowiem skutecznie, nie tylko wskazać dłużnika, ale również tak przeprowadzić procedury windykacyjne, aby uwzględniały niemieckie przepisy oraz barierę językową. Chcesz wiedzieć, jak odzyskać pieniądze od niemieckiego kontrahenta? Sprawdź listę firm z Wrocławia, które zajmują się windykacją w Niemczech!

Jak odzyskać pieniądze od niemieckiego kontrahenta?

Przed zawarciem jakiejkolwiek umowy z niemieckim kontrahentem dobrze jest go dokładnie sprawdzić, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia problemów. Jeśli jednak zajdzie potrzeba przeprowadzenia windykacji w Niemczech warto posiłkować się pomocą specjalnych kancelarii, które zajmują się odzyskiwaniem należności z Niemiec.

Windykację w Niemczech opisują prawnicy z Wrocławia, podpowiadając jak skutecznie dochodzić swoich należności. Warto wykorzystać ich wiedzę i doświadczenie w sytuacji, gdy niemiecki kontrahent nie wywiązał się z umowy.

Skuteczna windykacja w Niemczech nie równa się sprawie w sądzie. Zdecydowanie więcej spornych przypadków udaje się rozwiązać polubownie. Często brak zapłaty nie wiąże się ze złą wolą niemieckiego kontrahenta czy brakiem środków, a problemami natury formalnej, jak niekompletne lub niewłaściwe dokumenty, czy nieprawidłowa faktura.

W poważniejszych sytuacjach warto zasięgnąć pomocy kancelarii windykacyjnej. Zdecydowanie przyspiesza to całą sprawę, a niemieccy kontrahenci o wiele poważniej traktują partnerów biznesowych, reprezentowanych przez prawników.

Jak wygląda sądowa windykacja w Niemczech?

Jeśli, pomimo wysyłanych wezwań do zapłaty, niemiecki kontrahent w dalszym ciągu uchyla się od zapłaty, to pozostaje wejść na drogę sądową. Pierwszym krokiem jest ustalenie, czy niemiecki partner może być pozwany w polskim sądzie, czy też sprawę należy mu wytoczyć po niemieckiej stronie. Doświadczony prawnik kancelarii windykacyjnej podpowie czy warto prowadzić sprawę w Polsce, czy lepiej zaangażować sąd niemiecki, gdzie wszystko może wyjaśnić się szybciej i sprawniej.

Warto zaznaczyć, że wygrana sprawa w polskim sądzie ma klauzulę natychmiastowej wykonalności, co powoduje rozpoczęcie postępowania egzekucyjnego w Niemczech bez dodatkowych czynności.

Kancelaria windykacyjna jest niezwykle pomocna przy dochodzeniu swoich praw przed niemieckim sądem. Nie tylko sporządzi właściwy pozew, ale i wniesie go do odpowiedniego organu, dzięki czemu ma się pewność, że podjęte działania są właściwe i przyniosą oczekiwane efekty.

Lista wrocławskich firm zajmujących się windykacją w Niemczech

Na trenie Wrocławia działa kilka kancelarii windykacyjnych, wykazujących się skutecznymi działaniami w odzyskiwaniu pieniędzy od niemieckich kontrahentów. Oto niektóre z nich:

  • BLU Kancelaria Radcy Prawnego, dr Katarzyna Styrna-Bartman z Wrocławia,
  • Kancelaria Prawna Staniszewski i Partnerzy, działająca na terenie Wrocławia i kilku innych miast,
  • Windykacja Południe-Zachód we Wrocławiu,
  • Kancelaria Tenet.Legal Wrocław,
  • Kancelaria Adwokacka adwokat Ewa Wąsowicz z Wrocławia,
  • Tenet Service Wrocław,
  • Transcash Kancelaria Prawna Baranowski Sp. k. we Wroclawiu.