Komendant Główny Policji na obchodach Święta łotewskiej Policji

Data publikacji 06.12.2022
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Gen. insp. Jarosław Szymczyk wziął udział w obchodach Święta Policji na Łotwie. W tym roku łotewska Policja celebruje 104. rocznicę swojego powstania.

Policja na Łotwie powstała 5 grudnia 1918 roku. Licząca sobie ponad 6 tysięcy osób formacja podlega Ministerstwu Spraw Wewnętrznych Łotwy.

W dniu 5 listopada 2022 roku Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk wziął udział w oficjalnych uroczystościach z okazji Święta Policji, które zorganizowane zostały w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Łotwy. W trakcie uroczystości Szef polskiej Policji skierował swoje słowo do uczestników wydarzenia. W wygłoszonym przemówieniu zwrócił uwagę na fakt bliskiego horyzontu czasowego w zakresie funkcjonowania polskiej i łotewskiej Policji, a w konsekwencji ich historyczną wspólnotę doświadczeń oraz jej wpływ na kształt i charakter policyjnej tożsamości. Życząc łotewskim funkcjonariuszom pomyślności z okazji ich Święta, Szef polskiej Policji przypomniał o potrzebie zachowania jedności służb mundurowych w obliczu wojny w Ukrainie oraz konieczności wsparcia i solidarności na rzecz ukraińskich policjantów walczących o niepodległość swojego kraju.

Komendantowi Głównemu Policji w jego podróży na Łotwę towarzyszyła insp. Paulina Filipowiak, Dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

(BMWP KGP / mw)

  • szef polskiej Policji z łotewskim policjantem
  • szef polskiej Policji stoi za mikrofonem przed zebranymi na sali ludźmi siedzącymi na krzesłach - widok z boku
  • uczestnicy uroczystości