Policja Wrocław: Wicekonsul Ambasady Republiki Korei w Polsce z wizytą w dolnośląskiej komendzie
Wicekonsul Ambasady Republiki Korei w Polsce z wizytą w dolnośląskiej komendzie
Spotkanie Wicekonsula Ambasady Republiki Korei w Polsce Chang Hyeon Nam z Komendantem Wojewódzkim Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariuszem Wesołowskim oraz I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu podinsp. Oktawiuszem Cieślikiem i Zastępcą Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego KMP we Wrocławiu podinsp. Leszkiem Arendarczykiem. Tematem rozmowy był udział strony polskiej w programie wzmacniania dwustronnej współpracy i wymiany doświadczeń.
W siedzibie dolnośląskiej Policji odbyło się spotkanie Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusza Wesołowskiego z Wicekonsulem Ambasady Republiki Korei w Polsce Chang Hyeon Nam oraz I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu podinsp. Oktawiuszem Cieślikiem i Zastępcą Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego KMP we Wrocławiu podinsp. Leszkiem Arendarczykiem.
Przypomnijmy, że jakiś czas temu do Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP wpłynęła korespondencja z Ambasady Republiki Korei dotycząca zaproszenia przez Komendę Główną Policji Korei do uczestnictwa w specjalnym programie, którego celem było wzmacnianie współpracy dwustronnej oraz wymiana doświadczeń, zwłaszcza w zakresie cudzoziemców. Była to także forma podziękowania strony koreańskiej za dotychczasową współpracę i zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom Korei przebywającym w Polsce. Polska policja znalazła się w gronie 11 zaproszonych państw.
Do udziału w tym przedsięwzięciu decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinspektora Dariusza Wesołowskiego został delegowany Zastępca Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu podinsp. Leszek Arendarczyk. Policjant reprezentujący komendę miejską we Wrocławiu uczestniczył w 6-dniowej wizycie w Korei.
Podinsp. Leszek Arendarczyk podziękował za wyróżnienie i możliwość przyjrzenia się z bliska pracy funkcjonariuszy policji w Korei Południowej. Ponadto, była to doskonała okazja, aby zapoznać się z obowiązującymi przepisami i normami a także poznania kultury koreańskiej oraz historii tego kraju.
Ambasada w Korei podkreśliła, że współpraca Koreańczyków z Policją wrocławską układa się korzystnie, a funkcjonariusze dolnośląskiej Policji wielokrotnie okazywali im pomoc w różnych sytuacjach.
podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło zdjęć: KWP we Wrocławiu
Policja Wrocławska, wroclaw.policja.gov.pl/dwr/aktualnosci/bieza/85037,Wicekonsul-Ambasady-Republiki-Korei-w-Polsce-z-wizyta-w-dolnoslaskiej-komendzie.html
Ostatnie Artykuły

Księżyc do zabrania do domu - w Bibliotece ruszą kosmiczne warsztaty

Najstarsza giełda minerałów w Polsce znów przyciąga kolekcjonerów

W Rynku mierzą cukier i znamiona. Profilaktyka przyciąga tłumy

Wolność wycięta z papieru - Wrocław dostaje warsztaty z wyobraźnią

Hugh Biggar we Wrocławiu opowie, jak Polska stała się domem

Rzymski legion i żelazo sprzed dwóch tysięcy lat w Arsenale Miejskim

Tramwaje wróciły na trasy po pracach przy Różyckiego i Paderewskiego

W Aquaparku Wrocław rusza karnet z czwartym miesiącem gratis

Wózek na szlak i sygnał z mózgu. Na targach padło jasne zdanie o dostępności

Zielone trasy rowerowe spinają Wrocław. W centrum i na osiedlach przybywa połączeń

Po ślubowaniu 70 osób, 21 zasili komendę we Wrocławiu

Na Morskim Oku szykują dzieciom lekcję, która może uratować wakacje

Osiniec czeka na kanalizację. Mieszkańcy poznają plan dużych robót

Wrocław uhonorował ludzi krwi. Padły mocne słowa o cichych bohaterach
Przydatne dane teleadresowe
- Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu - kontakt, godziny, zajęcia i bilety
- Parafia Bożego Ciała we Wrocławiu - msze, kancelaria, zasięg parafii
- Specjalistyczna Poradnia Terapeutyczna we Wrocławiu - kontakt, oferta, zapisy
- Ekosystem Wrocław - kontakt, godziny, zgłaszanie awarii i obsługa online
- Wrocławski Teatr Lalek - bilety, godziny kasy, zajęcia i dojazd
- Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu - kontakt, bilety, warsztaty i dojazd
