Kolejna piękna inicjatywa pod hasłem "KP Ołbin Pomagamy"

Powrót
Generuj PDF
Drukuj
Powiadom

Kolejna inicjatywa w ramach akcji "Zima" podejmowana przez wrocławskich funkcjonariuszy. Tym razem nadkom. Katarzyna Dąbek- Dubanowicz Zastępca Komendanta Komisariatu Policji Wrocław-Ołbin oraz asp. Katarzyna Przerwa, pod hasłem "KP Ołbin Pomagamy", przekazały dary dla sióstr zakonnych prowadzących jadłodajnię przy ul. Św. Józefa we Wrocławiu. Osoby najuboższe i te bez stałego miejsca zamieszkania wsparto artykułami spożywczymi oraz ubraniami, które zebrano w ramach własnej inicjatywy.

Jadłodajnia Sióstr Elżbietanek każdego dnia przekazuje posiłki, ciepłe napoje, odzież i wiele innych rzeczy dla osób potrzebujących. Zanim jednak ta pomoc do nich trafi, siostry muszą zebrać odpowiednie produkty oraz przy wsparciu wolontariuszy przygotować gotowe już do wydania zupy, herbatę, kawę, kompot itp.

Tym razem w ramach akcji zbierano nawet plastikowe butelki - są one nad wyraz potrzebne! Siostry bowiem serwują w nich kawę, herbatę dla najuboższych, a ciągły ich brak jest zauważalny. Zupa wydawana jest w szklanych słoikach, te przynieść muszą ze sobą potrzebujący. Działania te pokazują też jak bardzo możemy być w tym wszystkim ekologiczni i jak wielokrotnie można wykorzystać przedmioty, które dawno wylądowały by na już i tak przepełnionych wysypiskach śmieci.

Bez takich osób jak Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety, bezinteresownych wolontariuszy każdego dnia pracujących na rzecz innych, a w tym naszych wrocławskich funkcjonariuszy, nie byłby to jednak możliwe. Dlatego też policjanci z Wydziału Patrolowego i Prewencji komendy miejskiej we Wrocławiu zapowiedzieli już program pilotażowy, w ramach, którego będą angażować do pomocy młodzież z wrocławskich szkół.

Razem będą pomagać innym, a przy okazji pracy w wolontariacie policjanci będą mogli edukować uczestników w innych niż na co dzień okolicznościach. Miejmy nadzieję, że pomysł ten spotka się z dużym zainteresowaniem a chętne do udziału w warsztatach szkoły zapraszamy do kontaktu.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu