Nauka angielskiego jest o wiele trudniejsza niż się wydaje. Nawet jeśli znasz już podstawy angielskiego rzucenie się na głęboką wodę rozmów i literatury obcej może być zniechęcające! Na szczęście, z pomocą przychodzą nowe, powszechnie dostępne technologie – Skype.
Efektywna nauka angielskiego przez Skype
Lekcje angielskiego przez Skype z własnego domu mogą być świetnym sposobem na naukę bez presji i stresu, które można odczuć w tradycyjnej klasie. Dzięki indywidualnym zajęciom przez Skype, wszystkie zmartwienia znikną. Osobisty lektor spędzi całą lekcję, skupiając się wyłącznie na Tobie i twoich potrzebach! Co kluczowe, dostosuje on swój poziom nauczania do Ciebie idealnie. Dzięki temu nie będziesz czuł się przytłoczony zbyt zaawansowanym materiałem ani znudzony treścią, która nie jest wystarczająco ambitna.
Bariera językowa jest zmorą wielu osób, które dopiero zaczynają uczyć się angielskiego. Ucząc się angielskiego przez Skype, możesz być swobodny. Nawet jeśli początkowo trochę kaleczysz akcent, wiedz, że lektor będzie cierpliwie poprawiał Twoją wymowę. Wreszcie pewnego dnia odkryjesz, że mówisz po angielsku i to całkiem nieźle.
Nie krępuj się więc - zadawaj tyle pytań, ile potrzebujesz, aż wszystkie Twoje wątpliwości językowe zostaną rozwiane - w końcu na dłuższą metę wyjdzie Ci to tylko na dobre!
Gra w słowa
Granie w gry słowne z Twoim nauczycielem angielskiego na Skype jest jednym z najlepszych sposobów na poznanie jego języka - i siebie nawzajem! Możecie wspólnie szukać synonimów, homonimów i antonimów angielskich słów, co ułatwi Wam precyzowanie i rozróżnianie ich znaczeń. Wyjaśnienie pojęć takich jak dom, praca i życie codzienne pomoże Ci rozwinąć umiejętności konwersacji w świecie rzeczywistym, które mają zastosowanie niezależnie od tego, czy rozmawiasz z native speakerem na czacie, czy spotykasz rozmówcę anglojęzycznego osobiście. Zatem gry słowne przez Skype'a są świetnym sposobem na rozpoczęcie każdej podróży językowej.
Filmy, podcasty, kanały na YouTube i co jeszcze?
Nauka angielskiego przez Skype staje się coraz bardziej popularna ze względu na bogactwo zasobów dostępnych w Internecie. Wraz z nauczycielem możesz zanurzyć się w morzu podcastów i kanałów YouTube, które oferują ciekawe treści do nauki języka. Kilka wartych uwagi podcastów to "ESL Pod" dla początkujących, a także "Amazing English" oraz kanały na YouTube takie jak "English with Lucy" czy "English like a Native". Jedną z wielkich zalet tego typu nauki jest możliwość zatrzymania filmów w dowolnym momencie, aby wyjaśnić wszelkie niezrozumiałe zwroty lub wyrażenia. Dlaczego więc nie wykorzystać wszystkich możliwości, jakie oferuje Internet i nie uczynić nauki angielskiego także atrakcyjną zabawą?
Gramatyka bez...gramatyki
Gramatyka angielska może być trudna dla wielu z nas, więc dlaczego nie wykorzystać tych samych umiejętności z wczesnego dzieciństwa. Z angielskim przez Skype jest to całkowicie możliwe! Poprzez zwykłe mówienie zamiast przestrzegania skomplikowanych reguł, możesz uzyskać korekty od doświadczonego nauczyciela, który może pokazać Ci, jak myśleć w kategoriach języka z naturalnej perspektywy, tak jak wtedy, gdy uczyliśmy się naszego ojczystego języka. W ten sposób nie będziesz przytłoczony wszystkimi technicznymi aspektami, ale będziesz mógł skupić się na rzeczywistym zrozumieniu każdego niuansu i wyrażenia w języku angielskim!
Apetyt na więcej słówek
Ucząc się od native speakera, możesz poznać niuanse językowe, które są trudne do wychwycenia w inny sposób, takie jak terminy slangowe lub kolokwializmy. Te niuanse są niezbędne dla rozwoju głębokiego zrozumienia języka, a klasyczne podręczniki rzadko o nich wspominają. Dzięki lekcjom przez Skype z rodowitym Brytyjczykiem masz możliwość poznania kultury związanej z jego korzeniami. Słuchając historii i tradycji związanych z językiem angielskim masz okazję lepiej zrozumieć znaczenie zwrotów i wyrażeń, które w przeciwnym razie pozostałyby tajemnicą, gdyby zostały po prostu wyjęte z kontekstu. Dzięki temu nauka staje się bardziej interesująca i wciągająca; bo właśnie poprzez zrozumienie językowych odniesień kulturowych uczeń ma apetyt na więcej.