Włosi urwali końcówkę - Umana Venezia zwycięża z WKS Śląsk w Orbicie

2 min czytania
Włosi urwali końcówkę - Umana Venezia zwycięża z WKS Śląsk w Orbicie

W meczu, który przyciągnął tłumy do hali Orbita, kibice oglądali efektowną wymianę ciosów aż do decydującej kwarty, kiedy to goście z Wenecji zdobyli serię punktów i przechylili szalę zwycięstwa. Wrocławianie mieli swoje momenty, ale ostatecznie przegrali 104:92. Spotkanie pozostawiło w pamięci zarówno świetne indywidualne próby, jak i nagły zwrot akcji.

  • Zacięta pierwsza połowa i przełom w czwartej kwarcie w Orbicie
  • Wrocław widział debiuty i kto dalej w terminarzu WKS

Zacięta pierwsza połowa i przełom w czwartej kwarcie w Orbicie

Początek meczu to szybkie tempo i wysoka skuteczność obu stron. Od pierwszych minut kreowali grę przede wszystkim Noah Kirkwood i Kadre Gray, a gospodarze konsekwentnie punktowali spod kosza i zza linii. W drugiej połowie pierwszej połowy Gray zapisał na koncie 15 punktów i 3 asysty, a wynik po przerwie brzmiał 44:47 dla Umana Venezia. W składzie WKS zabrakło kontuzjowanych Kuby Nizioła i Stefana Djordjevicia, co widocznie wpłynęło na rotacje zespołu.

Trzecia kwarta to jeszcze wyrównana walka — przy stanie 71:69 dla WKS wydawało się, że losy meczu będą się ważyć do końca. Wtedy jednak goście narzucili swoje tempo: seria 16 punktów bez odpowiedzi i wysoka dyscyplina taktyczna dały im prowadzenie nawet o 13 oczek. Finalnie Umana Venezia wygrała 104:92, wykorzystując opanowanie w końcówce i równomierne rozłożenie zadań pomiędzy zawodników obwodowych i podkoszowych.

Wrocław widział debiuty i kto dalej w terminarzu WKS

Trenera WKS sięgnął po młodszych graczy — szansę dostali Błażej Czerniewicz i 19-letni Tymoteusz Sternicki. W ataku widoczny był też Ajdin Penava, który w połowie trzeciej kwarty miał już 17 punktów, oraz aktywny i skuteczny Coleman-Jones. Rywalizacja w obronie zebrała natomiast żniwo przy kryciu Graya przez większego fizycznie Jordana Parksa.

Następne spotkania WKS:

  • W PLK - 2 listopada w Dąbrowie Górniczej z MKS-em, transmisja na YouTube, godz. 20:00.
  • W Eurocup - 5 listopada w Grecji z Arisem Thessaloniki Betsson, godz. 19:00.
  • We Wrocławiu - 8 listopada z Wilkami Morskimi Szczecin, hala Orbita, godz. 17:30.

na podstawie: Urząd Miasta we Wrocławiu.

Autor: krystian