Pod względem upraw lata 70. i 80 XX wieku były dla naszego kraju korzystne. W Europie Polska uchodziła za głównego eksportera traw nasiennych. Powierzchnia gruntów uprawnych wynosiła 65 000 ha, a z nich około 75% produkcji przeznaczano na eksport. Zmiany ustrojowe po 2004 roku spowodowały, że areał upraw spadł do 6 000 ha, sprawiając, że nasz kraj stał się importerem nasion traw.
Obecnie obszar upraw traw nasiennych nieustannie się powiększa. Pozytywnie wpływa to na dochody gospodarstw rolnych. Jeśli jesteś właścicielem jednego z nich na terenie Wrocławia, pomyśl o kontraktacji nasion traw. To korzystne rozwiązanie dla Ciebie i Twoich plantacji.

Kontraktacja nasion traw we Wrocławiu — to bufor bezpieczeństwa dla Ciebie i Twoich upraw!

Kontraktacja nasion traw we Wrocławiu — bezpieczna, korzystna i uwarunkowana prawnie

Kiedy chcesz zapewnić swoim towarom zbyt, podpisujesz umowę sprzedaży. Jednak w wielu wypadkach okazuje się to niekorzystnym rozwiązaniem. Przede wszystkim strona skupująca nie bierze pod uwagę negatywnych czynników, które wpływają na dostawę towaru. W konsekwencji towary, których nie zdołałeś wyprodukować, kupujesz drożej i sprzedajesz taniej, na czym oczywiście tracisz finansowo. Przyznaj, że to nie jest uczciwe podejście do Twoich interesów i upraw. Umowa sprzedaży w żaden sposób nie chroni Cię przed:

 • powodziami,
 • suszami,
 • klęskami opadów,
 • silnym wiatrem,
 • gradobiciem,
 • plagami owadów,
 • atakami szkodników,
 • zarazą,
 • mrozem.

W przypadku, gdy zdecydujesz się na kontraktację nasion traw we Wrocławiu z firmą Sowul&Sowul, zawrzesz korzystną umowę. Przede wszystkim stanie się ona Twoim buforem bezpieczeństwa, kiedy zaistnieją powyżej wymienione sytuacje. Wspomniana firma nie zażąda od Ciebie finansowej rekompensaty i tym samym nie narazi Cię na dodatkowe starty. Co więcej, przepisy kontraktacji reguluje prawo — Kodeks cywilny (art. 613-626). To właśnie on określa, kiedy nie ponosisz winy za to, że nie dostarczyłeś towaru w określonym umową terminie.

Kontraktacja, czyli współpraca, która opłaci się rolnikowi!

Kontraktując nasiona traw we Wrocławiu z firmą Sowul&Sowul, tylko zyskujesz. Przede wszystkim otrzymujesz gwarancję zbytu wyprodukowanych towarów. To jednak nie wszystko. Możesz liczyć na zakup sprawdzonego materiału siewnego pozbawionego chwastów i obcych gatunków. Zyskujesz również opiekę nad plantacją w okresie wegetacji. W razie pytań, specjaliści z dużym doświadczeniem udzielą Ci merytorycznego wsparcia (otrzymasz niezbędne informacje dotyczące plantacji). Fachowcy przeprowadzą lustracje plantacji, niezbędne, aby otrzymać konieczne świadectwa. Nie obawiasz się także ceny sprzedaży swoich towarów, ponieważ umowa kontraktacji nasion traw we Wrocławiu gwarantuje minimalne stawki.

Uprawa nasion traw? Warto się na nią przestawić!

Kiedy przestawisz się na uprawę nasion traw, zyskasz wiele. Przede wszystkim przekonasz się, jak bardzo jest ona opłacalna. Osiągniesz przychód rzędu 4-6 tysięcy złotych z ha. Tyle uzyskałbyś, gdybyś wyhodował 6 ton pszenicy!

Zanim jednak zaczniesz uprawiać nasiona traw, przyjrzyj się swoim warunkom glebowym
i dobierz odpowiedni płodozmian. Uprawa traw niesie ze sobą tę korzyść, że świetnie przygotowuje glebę dla innych roślin, poprawiając jej strukturę. W przypadku wieloletniej kontraktacji zwiększasz udział próchnicy. Od wrocławskiego klimatu zależy, na jaki rodzaj traw się zdecydujesz. Firma Sowul&Sowul kontraktuje takie nasiona traw jak:

 • życice,
 • kostrzewy,
 • tymotkę,
 • krupkówkę,
 • mietlicę
 • a także koniczynę czerwoną

Dla uprawy ogromne znaczenie ma sposób siewu i termin zbioru. Oczywiście, kiedy chcesz uprawiać nasiona traw, potrzebne Ci będą takie sprzęty jak kombajny, pokosówki, opryskiwacze, siewniki.

Zaletą uprawy nasion traw jest to, że dają one bogate plony, niezależnie od czynników atmosferycznych.

Zdecyduj się zatem na kontraktację z firmą Sowul&Sowul i ochroń swoje interesy.

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://www.sowul.pl/kontraktacja-nasion-wroclaw/