Wrocław. Te inwestycje mieszkaniowe wygrały w 2022 roku!

Jakie mieszkania cieszą się największą popularnością? Jakich lokali szukali wrocławianie w ubiegłym roku? Które projekty zostały ocenione jako najlepsze? Odpowiedzi na te pytania udzielił portal RynekPierwotny.pl, który w ramach organizowanego Rankingu Inwestycji, wyłonił najpopularniejsze inwestycje mieszkaniowe 2022 roku.

Poszukiwanie i zakup mieszkania to wieloetapowy oraz skomplikowany proces, zwłaszcza dla osób, które robią to po raz pierwszy i stoją przed jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu. Z myślą o nich już od kilku lat portal RynekPierwotny.pl prowadzi Ranking Inwestycji Mieszkaniowych, w którym publikuje najciekawsze projekty deweloperskie w 17 największych miastach. Bazuje on przede wszystkim na analizie zachowań samych użytkowników portalu, którzy aktywnie poszukując oferty najlepszej dla siebie, pośrednio podpowiadają innym na co warto zwrócić uwagę.

Tego rodzaju zestawienia są nierzadko wskazówką i inspiracją, w szczególności dla osób mniej zdecydowanych, które chcą utwierdzić się w przekonaniu, że dokonują właściwego wyboru. A ubiegły rok nie był wcale łatwy dla kupujących.

W 2022 roku prym wiedli zamożni klienci

Ubiegły rok całkowicie odmienił oblicze rynku nieruchomości. Głównym powodem było drastyczne ograniczenie akcji kredytowej banków spowodowane m.in. rosnącymi stopami RPP oraz rekomendacją KNF, która zaostrzyła kryteria przyznawania kredytów hipotecznych. To spowodowało potężne tąpnięcie w sprzedaży mieszkań.

W tej sytuacji deweloperzy zamrozili część inwestycji a swoją ofertę zaczęli kierować głównie do zamożnych klientów, którzy kupowali mieszkania w większości za gotówkę. W skali całego kraju dużą popularnością cieszyły się oferty lokali w segmencie cenowym od 9 - 11 tys. zł za mkw. Co ciekawe, w największych metropoliach popularne były także nieruchomości premium - powyżej 15 tys. za mkw. Jeżeli chodzi o powierzchnię, to największe zainteresowanie budziły jak zwykle mieszkania dwu- i trzypokojowe. Natomiast najpopularniejszy metraż to ten w przedziale od 35 do 50 mkw. A jakie inwestycje cieszyły się największą popularnością we Wrocławiu?

Najlepsze inwestycje we Wrocławiu

Pierwsze miejsce w Rankingu Inwestycji 2022 zajął projekt Czysta 4 od dewelopera BPI Real Estate Poland sp. z o.o. Nieruchomość składa się z 183 nowych mieszkań i jest zlokalizowana w samym centrum Wrocławia. Projekt charakteryzuje się wykorzystaniem wielu rozwiązań proekologicznych, jak chociażby: panele fotowoltaiczne, duża ilość miejsc rowerowych czy zielone dachy. Przekazanie kluczy właścicielom jest zaplanowane na II kwartał 2024 r. 

Na drugiej pozycji uplasował się projekt Murapol Słoneczne Jagodno od Murapol S.A. Inwestycja znajduje się na Wojszycach, około 5 kilometrów od centrum Wrocławia i posiada takie udogodnienia jak: obszerne balkony, szybkie i ciche windy, stojaki rowerowe czy też energooszczędne oświetlenie LED części wspólnych. Mieszkania są w trakcie budowy, z planowanym na II kwartał 2023 roku terminem oddania do użytkowania.

Z kolei brązowy medal przypadł inwestycji Nowodworska 43 od Dom Development S.A., która jest zlokalizowana w dzielnicy Fabryczna, ok. 5 km od centrum miasta. Projekt wyglądem nawiązuje do zabytkowego otoczenia i ma kameralny charakter - składa się tylko z 35 nowych mieszkań.  Odbiór kluczy jest zaplanowany na IV kwartał 2023 r.

Chcesz wiedzieć więcej na temat Rankingu Inwestycji? Wejdź na https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji/wroclaw/