Jak dobrać żaluzje do salonu?

Odpowiednio dobrane żaluzje do salonu będą świetnym dopełnieniem aranżacji wnętrza. Dzięki nim możesz podkreślić oryginalny design mieszkania lub sprawić, że wtopią się tło. Jednak zbyt kontrastowy odcień może za bardzo skupiać na sobie uwagę i zaburzać harmonię w pomieszczeniu. Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, jak dobrać kolory żaluzji do pomieszczenia.

Dlaczego warto zamontować żaluzje?

Wśród wszystkich osłon okiennych nowoczesne żaluzje do salonu są najbardziej popularne. Dlaczego? Są niedrogie i łatwe w montażu. Wspaniale się prezentują przy każdym typie okna. Świetnie zastąpią więc ciężkie zasłony, które nie zdają egzaminu w domach alergików, a w dodatku trudno je utrzymać w czystości.

Żaluzje w salonie dobrze pełnią swoją podstawową funkcję – zapewniają prywatność i chronią przed silnym światłem z zewnątrz. Co więcej, możesz wygodnie regulować poziom zacienienia.

Jak wybrać kolor żaluzji do salonu?

Żaluzje do salonu możesz dobrać pod kolor:

  • okien,
  • ścian,
  • mebli.

Wiele osób stawia na uniwersalne rozwiązanie – białe żaluzje w salonie. Rzeczywiście są na tyle neutralne, że pasują do każdego wnętrza. Równie dobrze możesz jednak dobrać osłonę okien na zasadzie kontrastu. Na przykład przy białych oknach będą się świetnie prezentować czarne rolety.

Jaki kolor żaluzji do brązowych okien będzie najlepszy? Dobrze sprawdzają się żaluzje drewniane w mieście Elbląg. Warto dobrać ten sam odcień co kolor okien lub jeden ton jaśniejszy.

Podsumowanie

Żaluzje to jedne z najpraktyczniejszych osłon okiennych. Dobrze chronią przed nadmiernym światłem i wzrokiem sąsiadów, a w dodatku łatwo utrzymać je w czystości. Ich montaż również nie powinien sprawiać żadnych problemów. Jak dobrać żaluzje do salonu? Polecamy dobrać ich kolor do ścian, okien lub mebli na zasadzie podobieństwa albo kontrastu. Warto być jednak ostrożnym, gdyż zbyt rzucające się w oczy żaluzje mogą nie pasować do reszty aranżacji. Wiele osób stawia więc na białe żaluzje do salonu, które są najbardziej neutralne i pasują do każdego designu.