Dyskografia Zespołu Łzy, płyty, które warto znać!

Śmiało można powiedzieć, że większość polskich fanów muzyki rozrywkowej i rockowej zna przeboje zespołu Łzy. Prawdziwy fan zespołu Adama Konkola powinien jednak znać nieco więcej hitowych piosenek. Jeśli więc przepadasz za klimatycznymi rytmami rocka z początków lat 2000 i rezonuje z tobą muzyka Adama Konkola, oto kilka pozycji z dyskografii zespołu Łzy, które musisz znać!

Nowa płyta zespołu Łzy Ok, Ok

Ok, Ok to najnowsza płyta zespołu Łzy, która jednocześnie może być idealną pozycją dla każdego fana tej formacji. Wydawnictwo to składa się bowiem z dwóch płyt. Pierwszy dysk CD albumu zawiera nowy materiał zespołu Adama Konkola, prezentowany także na koncertach, o których informuje on na stronie lzyofficial.pl. Jest to więc dobra okazja do porównania umiejętności scenicznych nowej wokalistki zespołu Łzy, ze studyjnym zamysłem kompozytora i producenta.

Na drugim dysku nowej płyty zespołu Łzy znajdują się natomiast zbiór wszystkich klasycznych piosenek legendarnej polskiej grupy. Można tu bowiem znaleźć takie przeboje zespołu Łzy, jak Agnieszka czy Narcyz. Cały album jest więc dobrą propozycją nie tylko dla fanów Łez szukających nowych doznań muzycznych, ale także dla tych osób, które z chęcią przypomniałyby sobie największe przeboje, bez konieczności żonglowania płytami przy odtwarzaczu.

Debiutancka płyta zespołu Łzy Słońce

Każda legenda musi mieć jakiś początek. Dla zespołu Łzy był nim album Słońce. To właśnie taką nazwę nosiło pierwsze pełne wydawnictwo zespołu. Na debiutanckiej płycie można usłyszeć lidera zespołu Łzy, Adama Konkola, który grał na gitarze, oraz Anię Wyszkoni na wokalu. Jest to więc idealna pozycja, dla wszystkich fanów oryginalnego składu zespołu Łzy. Nagrania na płytę zostały zrealizowane w studiu Sonus w Łomniakach, za realizację odpowiadał Przemek Nowak, mixował Staszek Bokowy, a za mastering odpowiedzialny był Jacek Gawłowski.

Hitowa płyta Łez W związku z samotnością

Nie da się ukryć, że W związku z samotnością to nie tylko obowiązkowa pozycja na liście prawdziwego fana Adama Konkola, ale również kluczowy album w karierze jego zespołu. To właśnie na tej płycie pojawiły się takie niezapomniane przeboje polskiej muzyki rozrywkowej, jak Agnieszka czy Narcyz. Rekordowa sprzedaż w wysokości 50000 sztuk do końca 2001 roku przyczyniła się do wielkiego sukcesu grupy oraz późniejszego osiągnięcia statusu złotej, i platynowej płyty.

Jubileuszowa płyta Łzy 20

Dwie dekady działalności to odpowiedni moment, na spojrzenie wstecz i poczynienie podsumowań. Zespół Łzy zdecydował się, na dokonanie tego w jak najbardziej muzycznej formie, wydając płytę Łzy 20. Jest to album, który powinien przypaść do gustu tak samo długoletnim fanom, jak i nowym słuchaczom, ponieważ zawiera w sobie dużo materiału. Na wydawnictwo to składa się bowiem 30 utworów, z czego 10 nowych, a 20 już istniejących.

Zastanawiając się więc, które płyty zespołu Łzy warto znać, przede wszystkim warto skupić się, na najnowszym wydaniu, pt. Ok, Ok. Nie można jednak zapominać o klasycznych pozycjach z katalogu grupy, takich jak Słońce, W związku z samotnością oraz Łzy 20.