Niebezpiecznie wyglądające zdarzenie drogowe w Bielanach Wrocławskich

Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Wczoraj, tj. 13 września br., na ul. Wrocławskiej w miejscowości Bielany Wrocławskie doszło do z pozoru groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierująca osobową skodą dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych uderzyła w osobowe renault, którego kierowca przepuszczał pieszą na pasach. W skutek tego zdarzenia osobowa skoda wylądowała na dachu. To niebezpiecznie zdarzenie mogło mieć tragiczny w skutkach finał dlatego apelujemy o rozwagę za kierownicą i przysłowiowe oczy dookoła głowy.

Wczoraj w godzinach popołudniowych funkcjonariusze wrocławskiej drogówki zostali skierowani do obsługi zdarzenia drogowego w Bielanach Wrocławskich. Z opisu zdarzenia wynikało, że na ul. Wrocławskiej, w sąsiedztwie oznakowanego przejścia dla pieszych doszło, do dachowania pojazdu osobowego.

Na miejscu pierwsi byli policjanci z patrolu motocyklowego, którzy zadbali o bezpieczeństwo zarówno uczestników tego zdarzenia, jak również osób postronnych. 

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przyszedł czas na ustalenie okoliczności w jakich do niego doszło. Z relacji świadków i uczestników wynikało, że kierujący osobowym renault, dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych zatrzymał pojazd w celu przepuszczenia pieszej wchodzącej na pasy. Pomimo bardzo dobrych warunków drogowych i bardzo dobrej widoczności jadąca z nim kierująca skodą nie zatrzymał w porę auta i uderzyła w tył renault w wyniku czego jej auto dachowało. Na szczęście kierująca skodą nie odniosła wskutek tego zdarzenia poważniejszych obrażeń.

To niebezpiecznie wyglądające zdarzenie mogło mieć tragiczny w skutkach finał dlatego apelujemy o rozwagę za kierownicą i przysłowiowe oczy dookoła głowy. Pamiętajmy również, iż zgodnie z treścią art. 26 ust. 1 Ustawy Prawo o ruchu drogowym - „Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście (...)”

mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu