Na koncie wywiadowców z Wrocławia kolejny zatrzymany, który w domu zgromadził blisko 1 kg marihuany

Powrót
Drukuj

Policjanci z Referatu Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu mają na swoim koncie wiele zatrzymań osób, przy których ujawniono substancje zabronione. W ubiegły poniedziałek pisaliśmy m.in. o zatrzymanym przez nich 23-letnim ”amatorze ziołolecznictwa”, który w mieszaniu miał ponad 3100 porcji marihuany. Podczas patrolowania ulic Pracz Odrzańskich ich uwagę zwrócił nerwowo zachowujący się mężczyzna w zaparkowanym fiacie. Jak się później okazało, zachowanie mężczyzny spowodowane było posiadanymi przy sobie narkotykami. To kolejny „zielarz”, który w domu ”na własny użytek” zgromadził bisko 1kg marihuany.

Wrocławscy wywiadowcy nie spoczywają na laurach. Podczas patrolowania rejonu Pracz Odrzańskich zauważyli zaparkowanego fiata, w którym siedział młody mężczyzna.

Po otwarciu drzwi z wnętrza auta wydobył się dobrze znany policjantom zapach marihuany.

28-latek bez oporu wydał policjantom słoiczek z suszem roślinnym mówiąc, że jest to marihuana.

Sytuacja skomplikowała się na chwilę gdy funkcjonariusze pojechali z zatrzymanym do jego mieszkania. Pod wskazanym adresem policjanci nie znaleźli ani żadnych rzeczy osobistych 28-latka, ani tym bardziej substancji, których posiadanie jest zabronione. Szczera męska rozmowa przyniosła skutek i już po chwili młody wrocławianin w asyście policjantów jechał pod właściwy adres.

Chęć zmylenia funkcjonariuszy spowodowana była tym co znaleźli w drugim mieszkaniu zatrzymanego. 28-latek ukrył w nim blisko 1 kilogram marihuany oraz inne substancje.

Kolejny ”domorosły zielarz” tłumaczył policjantom, iż takie zapasy zgromadził, ”jakże by inaczej”, na własne potrzeby. 

Jego tłumaczeń wysłucha teraz sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu