Sobótka w akcji: Charytatywna zbiórka dla Franka z patronatem policji

2 min czytania
Sobótka w akcji: Charytatywna zbiórka dla Franka z patronatem policji

W miniony weekend Sobótka zjednoczyła mieszkańców w wyjątkowej akcji charytatywnej, której celem było wsparcie młodego Franka w walce z poważnymi problemami zdrowotnymi. Zbiórka, pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu, przyciągnęła tłumy i okazała się ogromnym sukcesem!

  • Charytatywny turniej w Sobótce dla Franka
  • Wspólna gra dla dobra Franka

Charytatywny turniej w Sobótce dla Franka

W sercu Sobótki odbył się niezwykły charytatywny turniej, który miał na celu zebranie funduszy na leczenie Franka Dolińskiego. Chłopiec urodził się z mikrocją i atrezją, co oznacza, że boryka się z rzadkimi wadami genetycznymi. Jedyną szansą na poprawę jego stanu zdrowia jest kosztowna operacja rekonstrukcji ucha oraz otwarcia przewodu słuchowego, która ma miejsce w specjalistycznej klinice w Stanach Zjednoczonych. Całkowity koszt zabiegu wynosi 600 tysięcy złotych, a rodzina Franka nieustannie walczy o zebranie tej kwoty.

Wspólna gra dla dobra Franka

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął insp. Rafał Siczek, Komendant Miejski Policji we Wrocławiu. Funkcjonariusze aktywnie uczestniczyli w turnieju, promując bezpieczeństwo i edukację. Na boisku rywalizowało 12 drużyn, w tym policjanci z Wrocławia oraz lokalni strażacy i żołnierze. Tego dnia wszyscy grali w jednej drużynie dla Franka! Wspaniałe emocje towarzyszyły licytacji koszulki Roberta Lewandowskiego, a także pokazom umiejętności psa służbowego. Zwycięzcami turnieju została drużyna Gazety Ząbkowickiej, a tuż za nimi uplasowali się policjanci z Wrocławia oraz strażacy z Komendy Wojewódzkiej.

Wydarzenie zgromadziło wielu zaproszonych gości, w tym Starostę Powiatu Wrocławskiego, Pana Włodzimierza Chlebosza. To był dzień pełen radości i solidarności wszyscy uczestnicy udowodnili, że wspólnie można osiągnąć wiele dla dobra potrzebujących.

Na podst. Policja Wrocław

Autor: krystian