Bezpłatna sterylizacja i znakowanie psów oraz kotów we Wrocławiu w 2025 roku

2 min czytania
Bezpłatna sterylizacja i znakowanie psów oraz kotów we Wrocławiu w 2025 roku

Wrocław kontynuuje walkę o dobrostan zwierząt w 2025 roku mieszkańcy mogą skorzystać z darmowej sterylizacji, kastracji oraz znakowania swoich pupili. To wyjątkowa szansa, by zadbać o zdrowie czworonogów i jednocześnie wspomóc ograniczenie bezdomności zwierząt w mieście.

  • Darmowe zabiegi weterynaryjne dla psów i kotów we Wrocławiu w 2025 roku
  • Jak przygotować się do bezpłatnej sterylizacji i znakowania pupila we Wrocławiu
  • Znakowanie zwierząt jako sposób na szybszy powrót do domu

Darmowe zabiegi weterynaryjne dla psów i kotów we Wrocławiu w 2025 roku

Wrocław ponownie otwiera drzwi do programu bezpłatnej sterylizacji, kastracji oraz znakowania zwierząt domowych. Mieszkańcy miasta, którzy chcą skorzystać z tej inicjatywy, mają do dyspozycji cztery gabinety weterynaryjne na terenie Wrocławia:

  • MED-VET Przychodnia Weterynaryjna przy ul. Pałuckiej 55 (tel. 71 373 95 19)
  • MED-VET Przychodnia Weterynaryjna przy ul. Zachodniej 20 (tel. 71 359 50 85)
  • Przychodnia Weterynaryjna Tomasz Tarkowski przy ul. Krzyckiej 18 B (tel. 607 660 484)
  • Przychodnia Weterynaryjna MILL-VET” lek. wet. Magdalena Miller przy ul. Rybnickiej 27 (tel. 608 603 666)

Rezerwacja wizyt odbywa się telefonicznie w wybranych placówkach. Program potrwa do 8 grudnia 2025 roku lub do momentu wyczerpania środków finansowych.

Jak przygotować się do bezpłatnej sterylizacji i znakowania pupila we Wrocławiu

Aby skorzystać z darmowego zabiegu, pies lub kot musi być zaczipowany, a właściciel powinien posiadać książeczkę zdrowia zwierzęcia. Dodatkowo psy muszą mieć aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Koszt operacji pokrywa miasto i obejmuje wizytę kwalifikacyjną, sam zabieg, opiekę pooperacyjną oraz kontrolną wizytę w lecznicy.

Warto jednak pamiętać, że jeśli podczas kwalifikacji lekarz zaleci dodatkowe badania (np. EKG, RTG czy USG), ich koszt nie jest refundowany przez miasto. Również ewentualne komplikacje pooperacyjne i związane z nimi leczenie pozostają po stronie właściciela.

Znakowanie zwierząt jako sposób na szybszy powrót do domu

Oznakowanie zwierzęcia mikroprocesorem elektronicznym, czyli popularnym chipem, niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim szybciej znajdziemy naszego pupila w przypadku ucieczki i będzie on bezpieczniejszy. Oznakowane psy lub koty, jeżeli trafiają do schroniska, nie spędzają tam wiele czasu, gdyż po odczytaniu kodu z mikroprocesora szybko docieramy do danych właściciela. Zachęcamy do skorzystania z programu” mówi Małgorzata Szewczyk z Biura Wrocław Bez Barier UMW.

Program bezpłatnego czipowania skierowany jest wyłącznie do mieszkańców Wrocławia i obowiązuje do wyczerpania limitów ustalonych dla każdej lecznicy w roku 2025. Do oznakowania pupila potrzebny jest dowód osobisty właściciela oraz książeczka zdrowia zwierzęcia.

Każde zaczipowane zwierzę zostanie wpisane do miejskich baz danych Psy i Koty Miejskie oraz Safe Animal, co znacznie ułatwia odnalezienie zagubionego pupila.

Autor: krystian