Banki słoików we Wrocławiu pomagają wymieniać i nie marnować słoiki

2 min czytania
Banki słoików we Wrocławiu pomagają wymieniać i nie marnować słoiki

Wrocławianie znów mogą wymieniać słoiki zamiast je wyrzucać! Cztery Banki Słoików działają już w różnych częściach miasta, wspierając ekologiczne nawyki i pomagając przygotować się do sezonu przetworów.

  • Banki Słoików we Wrocławiu dostępne na czterech osiedlach
  • Jak działa Bank Słoików i dlaczego warto z niego korzystać we Wrocławiu?

Banki Słoików we Wrocławiu dostępne na czterech osiedlach

Sezon letni to czas, gdy wielu mieszkańców Wrocławia zabiera się za domowe przetwory. Zamiast kupować nowe słoiki lub pozbywać się tych zalegających w szafkach, warto skorzystać z inicjatywy spółki Ekosystem, która w ramach akcji „Wrocław nie marnuje” uruchomiła cztery Banki Słoików. To miejsca, gdzie można bezpłatnie oddać niepotrzebne, ale czyste i puste słoiki lub zabrać je do własnych przetworów.

Banki działają na osiedlach:

  • Ołbin – przy Rodzinnym Ogrodzie Działkowym Lepsze Jutro
  • Różanka – w ROD Różanecznik
  • Powstańców Śląskich – Pasaż Zielińskiego
  • Partynice – w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego przy ul. Zwycięskiej

Dzięki temu mieszkańcy mają łatwy dostęp do pojemników o różnorodnych kształtach i rozmiarach, co pozwala dopasować je do swoich potrzeb bez konieczności kupowania nowych.

Jak działa Bank Słoików i dlaczego warto z niego korzystać we Wrocławiu?

Każdy może przynieść do Banku Słoików swoje czyste naczynia – niezależnie od tego, czy mają zakrętki, czy nie. Nie trzeba też martwić się o ich wielkość czy formę. To świetna okazja, by dać drugie życie słoikom i jednocześnie wesprzeć ideę ograniczania odpadów oraz marnowania żywności.

„Pierwszy bank słoików we Wrocławiu już działa! Na Ołbinie wymienisz je za darmo” – przypominają organizatorzy. To prosty sposób na ekologiczne przygotowanie się do sezonu przetworów i wsparcie sąsiadów, którzy mogą potrzebować dodatkowych słoików.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do odwiedzenia Banków Słoików i aktywnego udziału w tej inicjatywie. To doskonały przykład, jak lokalne działania mogą mieć realny wpływ na środowisko i codzienne życie.

Na podstawie: UM Wrocław

Autor: krystian