Wrocławskie biblioteki świętują książkę od rana do wieczora

Wrocławska Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza przygotowała na 23 kwietnia cały literacki szlak po filiach - od rodzinnych zajęć po dyskusje dla wytrawnych czytelniczek i czytelników. To dobry moment, by zajrzeć do biblioteki nie tylko po książkę, ale też po rozmowę, inspirację i trochę czytelniczego fermentu 📚
W programie są spotkania klubów książki, warsztaty dla dzieci i młodzieży, zajęcia inspirowane Japonią oraz autorskie spotkanie z jednym z najbardziej rozpoznawalnych twórców związanych z Wrocławiem. Część wydarzeń odbędzie się w przestrzeniach przyjaznych osobom z niepełnosprawnością ruchową, więc łatwiej zaplanować wizytę całymi rodzinami albo w większym gronie.
- MBP rozkłada literacki dzień na kilka filii i kilka bardzo różnych nastrojów
- Od książek z rośliną w tytule po japońskie koty - program ma sporo charakteru
- Filip Zawada domknie dzień w Filii nr 44
MBP rozkłada literacki dzień na kilka filii i kilka bardzo różnych nastrojów
Biblioteczne świętowanie startuje już po południu i od razu rozgałęzia się na różne adresy. Każda filia proponuje coś innego, więc można wybrać spokojną rozmowę o książkach, wspólne czytanie albo zajęcia z wyobraźnią w roli głównej ✨
Harmonogram na 23.04.2026
- 13:45 - Filia nr 44 - Maraton czytelniczy dla dzieci i młodzieży. Wspólne czytanie w swobodnej atmosferze, wygodna przestrzeń i dużo książek dla młodych czytelniczek i czytelników. Wstęp wolny.
- 16:30 - Filia nr 10 - Klub Aktywnych Czytelniczo. Spotkanie dla dorosłych i seniorów, tym razem wokół książek z kwiatem lub inną rośliną w tytule. Wstęp wolny.
- 17:00 - Filia nr 6 - Dyskusyjny Klub Książki: Popłynę przed siebie jak rzeka Shelley Read. Rozmowa o dojrzewaniu, stracie i sile wewnętrznej przemiany. Wstęp wolny.
- 17:00 - Filia nr 37 - Five O’Clock Tea - English Book Club: I Who Have Never Known Men. Spotkanie po angielsku poświęcone powieści Jacqueline Harpman. Zapisy: mailowo [email protected], telefonicznie 71 347 12 77 lub osobiście w bibliotece.
- 17:00 - Filia nr 22 - Projekt: Japonia - Koty, lisy, karpie koi. Zajęcia dla młodzieży w wieku 11-15 lat. Zapisy: telefonicznie 71 35 47 267, mailowo [email protected] lub osobiście w bibliotece.
- 17:00 - Filia nr 45 - Czwartkowe popołudnia w bibliotece - Kosmiczna Misja Czytelnicza. Zajęcia dla dzieci w wieku 5-8 lat i ich rodziców. Wstęp wolny.
- 18:00 - Filia nr 18 - DKK: Przypowieść o siewcy Octavii E. Butler. Spotkanie prowadzi Sara Gorzelak-Jastrzębska. Wstęp wolny.
- 18:00 - Filia nr 44 - Spotkanie autorskie z Filipem Zawadą. Rozmowę poprowadzi Paweł Zapała. Wstęp wolny.
Od książek z rośliną w tytule po japońskie koty - program ma sporo charakteru
Najbardziej kameralnie zapowiada się Klub Aktywnych Czytelniczo w Filii nr 10 o godz. 16:30 - to propozycja dla dorosłych i seniorów, którzy lubią literackie tropy, wymianę poleceń i rozmowy o tym, co właśnie wpadło im w ręce. Z kolei Filia nr 6 o godz. 17:00 bierze na warsztat książkę Popłynę przed siebie jak rzeka Shelley Read, a więc tytuł, który aż prosi się o uważną dyskusję o zmianie, stracie i dojrzewaniu.
Sporo dzieje się też z myślą o młodszych uczestnikach. Filia nr 45 zaprasza dzieci w wieku 5-8 lat i ich rodziców na Kosmiczną Misję Czytelniczą, a Filia nr 22 proponuje młodzieży 11-15 lat spotkanie pod hasłem Projekt: Japonia - Koty, lisy, karpie koi. Tam będzie trochę o symbolach ważnych w japońskiej kulturze, trochę o mandze i anime, a na koniec także miejsce na własnoręczne dekorowanie figurek. Zapisy do tego spotkania prowadzone są telefonicznie pod numerem 71 35 47 267, mailowo [email protected] lub osobiście w bibliotece.
Filip Zawada domknie dzień w Filii nr 44
Na finał bibliotecznego święta warto spojrzeć na Filię nr 44, gdzie o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie autorskie z Filipem Zawadą. To nazwisko dobrze znane wrocławskim czytelnikom - poeta, prozaik, muzyk i twórca mocno związany z miastem pojawi się w rozmowie prowadzonej przez Pawła Zapałę.
Ten dzień w MBP wygląda jak dobra propozycja dla każdego, kto lubi książki nie tylko czytać, ale też o nich rozmawiać, słuchać i wracać do nich w zupełnie nowych kontekstach. W wielu punktach programu wstęp jest wolny, a tam, gdzie obowiązują zapisy, najlepiej od razu sięgnąć po wskazany kontakt: [email protected], 71 347 12 77, 71 35 47 267 i [email protected].
na podstawie: Biblioteka Wrocław.
Ostatnie Artykuły

Juwenalia znów przejmą zielone tereny przy arenie. Znamy pierwsze gwiazdy

Ciężarówka wjechała pod pociąg pod Sobótką i zatrzymała ruch na torach

Jedna chwila i Zwycięska stanęła przez wjazd pod opadające rogatki

Na Psim Polu młodzi chcą rady, która ma mówić ich głosem

Kradzionym rowerem wjechał w peleton - pościg zakończył rajd 20-latka

Pani Muzyka rozkręca biblioteczne poranki - dźwięki dla najmłodszych

Silesiana znów rozłoży książki na placu Solnym

Szczeniaki z wrocławskimi imionami czekają na dom po trudnym początku

Wrocław zaczyna dzień od rozmowy o dostępności i pomysłach

Kocykowa Japonia we Wrocławiu - biblioteka opowie o książkach, które koją

Wrocławskie biblioteki świętują książkę od rana do wieczora

Planszówki po angielsku we Wrocławiu - biblioteka łączy grę i język

Wrocław posłucha wspomnień z teatru, który robił historię z codzienności

