Kamienica przy Cieszyńskiego przechodzi remont. Lokatorów czekają duże zmiany

Od strony podwórza trwa docieplanie ścian, a na dachu przebudowywane są kominy. W kamienicy przy ul. Cieszyńskiego 12–13 zaplanowano także wymianę okien, drzwi i instalacji grzewczej. Zakres prac obejmie 24 lokale, a po zakończeniu renowacji mieszkańcy mają korzystać z lepiej zabezpieczonego i wygodniejszego budynku. Równolegle przygotowywane są zmiany na samej ulicy.
- Dach, elewacja i nowe zabezpieczenie przed wilgocią
- Centralne ogrzewanie zastąpi indywidualne źródła ciepła
- Remont Cieszyńskiego połączy się ze zmianami dla rowerzystów
Dach, elewacja i nowe zabezpieczenie przed wilgocią
Prace od strony podwórza koncentrują się obecnie na ociepleniu ścian. Na dachu część kominów jest przemurowywana, a ich zwieńczenia otrzymują nowe czapki kominowe. To dopiero jeden etap robót – wykonawca ma jeszcze usunąć stare pokrycie z papy oraz wymienić belkowanie i krokwie.
Pod koniec września powinny rozpocząć się prace przy elewacji frontowej. Wtedy możliwe będzie również dokończenie remontu dachu.
Renowacja ma poprawić izolację budynku i ograniczyć ryzyko problemów związanych z wilgocią. Dla mieszkańców oznacza to nie tylko odnowienie zewnętrznej części kamienicy, lecz także bardziej stabilne warunki użytkowania lokali.
Centralne ogrzewanie zastąpi indywidualne źródła ciepła
Zakres inwestycji obejmuje wymianę okien w mieszkaniach oraz drzwi wejściowych. Zmodernizowane zostaną również instalacje wodno-kanalizacyjne.
Największą zmianą wewnątrz budynku będzie montaż centralnego ogrzewania. Obecne indywidualne źródła ogrzewania i podgrzewania wody zostaną zastąpione ciepłem dostarczanym z węzła cieplnego. Mieszkańcy zyskają tym samym dostęp do ciepłej wody z jednej, zmodernizowanej instalacji.
Zakończenie wszystkich prac zaplanowano na początek przyszłego roku. Po renowacji kamienica przy Cieszyńskiego 12–13 ma mieć lepszą izolację, sprawniejsze instalacje i wyższy standard użytkowania.
Remont Cieszyńskiego połączy się ze zmianami dla rowerzystów
Odnowa kamienicy nie jest jedynym przedsięwzięciem prowadzonym przy tej ulicy. Spółka Wrocławskie Inwestycje otworzyła oferty złożone w przetargu na remont ul. Cieszyńskiego oraz przebudowę ul. Nowy Świat.
Na 180-metrowym odcinku Cieszyńskiego zaplanowano nową jezdnię. Istniejącą kostkę kamienną ma zastąpić kostka cięto–łupana, uzgodniona z konserwatorem zabytków jako rozwiązanie łączące ochronę historycznego charakteru ulicy z poprawą wygody jazdy na rowerze.
Planowana jest także przebudowa i doświetlenie przejścia dla pieszych oraz przejazdu rowerowego. Miejsca postojowe otrzymają nawierzchnię z kostki brukowej. Ulica ma funkcjonować jako tzw. ulica rowerowa, na której samochody i jednoślady będą poruszać się wspólnie.
na podstawie: Urząd Miasta Wrocław.
![]()
Ostatnie Artykuły

Ostatnie miejsca na sportowe półkolonie we Wrocławiu. Jest zniżka

Sparta wraca z Torunia z porażką, ale zachowuje szanse na pierwsze miejsce

Zalany przejazd sparaliżował kursy. Autobusy MPK pojechały objazdami

Kamienica przy Cieszyńskiego przechodzi remont. Lokatorów czekają duże zmiany

Trzej mali lokatorzy pawilonu szympansów są najmniejszymi małpami świata

Ponad 4,6 mln zł na drogi i mosty. Powiat wołowski odbudowuje infrastrukturę

Czwarty etap Rajdu Sołtysa za uczestnikami. Kolejne spotkanie już zaplanowane

Bezpłatne przejazdy na Europejską Noc Literatury. Trasy prowadzą na Borek

50 miejsc i kuchnia na miejscu. Nowy żłobek w Marcinkowicach już otwarty

Burze nad Wrocławiem. IMGW ostrzega przed ulewą i gradem

Tanie paliwo we Wrocławiu, ale nie na każdej stacji zapłacimy tyle samo

Prawie 2,5 tys. osób na koncercie Chopinowskim we Wrocławiu

Bezpieczeństwo, startupy i nowe technologie. Wrocław w Karpaczu

Wrocławska kompozytorka z nominacją do prestiżowej nagrody w Monako
Przydatne dane teleadresowe
- Ośrodek Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu - kontakt i szkolenia
- Parafia Bożego Ciała we Wrocławiu - msze, kancelaria, zasięg parafii
- WIOŚ Wrocław - kontakt, zgłoszenia interwencyjne i zakres działań
- Apteki Wrocław-Stare Miasto, Wrocław - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Centrum Kultury Agora we Wrocławiu - kontakt, zajęcia, wynajem sal
- Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu - kontakt, rejestracja, oddawanie krwi
