Funkcjonariusze wrocławskiej drogówki patrolowali popołudniem trasę obwodnicy śródmiejskiej. Jest to droga, na której zawsze odbywa się intensywny ruch pojazdów. W wielu miejscach składa się z nowych odcinków, które pozwalają na szybszą jazdę. Trasa przebiega jednak na terenie miasta w terenie zabudowanym, dlatego nie można tam osiągać prędkości takich jak na autostradzie. Wrocławscy policjanci niemal codziennie zatrzymują na śródmiejskiej obwodnicy kierujących, którzy lekceważą ograniczenia prędkości i narażają na niebezpieczeństwo innych użytkowników dróg i łamią przepisy.

Tylko jeden partol w niedługim odstępie czasu namierzył dwóch piratów drogowych, pędzących ulicą Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Policjanci skończyli jedną kontrolę i od razu zauważył kolejnego kierującego, przekraczającego prędkość.

Funkcjonariusze zmierzyli prędkość jadącego Jaguara – wyniosła ona 146 km/h. Przypomnijmy tylko, że w tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Oznacza to, że kierujący przekroczył prędkość niemal o 100 kilometrów. Został przez policjantów ukarany wysokim mandatem karnym oraz zatrzymano mu prawo jazdy.

Drugi z zatrzymanych tego popołudnia do kontroli jechał niewiele wolniej. Policyjny wideorejestrator zmierzył prędkość, która wyniosła 129 km/h. Podobnie jak w pierwszym przypadku, ograniczenie wynosiło do 50 km/h. Wobec tak znacznego przekroczenia dozwolonej prędkości, kierującemu również policjanci zatrzymali prawo jazdy oraz ukarali go mandatem karnym.

st. sierż. Dariusz Rajski

 

 

 

 

Powiązane wiadomości