Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Wrocławscy policjanci nadal pracują nad sprawą włamań do mieszkań i domów jednorodzinnych, które miały miejsce w ubiegłym roku na terenie gminy Czernica. Mężczyzna podejrzany o te czyny, został zatrzymany przez mundurowych z Komisariatu Policji w Siechnicach, którzy zabezpieczyli też sporo przedmiotów niewiadomego pochodzenia. Funkcjonariusze wydali już część z nich, jednak nadal poszukują właścicieli zabezpieczonego mienia. Zobacz, czy je rozpoznajesz…

Policjanci z powiatu wrocławskiego, działając w sprawie włamań do mieszkań i domów jednorodzinnych na terenie gminy Czernica, zatrzymali w marcu br. osobę podejrzaną o te czyny. Następnie na podstawie materiałów dowodowych, udowodnili 58-latkowi dokonanie licznych włamań. Okazało się, że wchodził do mieszkań i domów, wyłamując okna i drzwi balkonowe, a później zabierał przedmioty wartościowe. Jego łupem padała m.in. biżuteria, drobna elektronika, telefony komórkowe, zegarki i inne przedmioty, które można było szybko sprzedać.

Samo zatrzymanie nastąpiło po tym, jak policjanci zauważyli samochód, który od razu wzbudził ich podejrzenia. W aucie był mężczyzna, typowany przez funkcjonariuszy jako sprawca. Chwilę później okazał się, że jechał bezpośrednio po włamaniu. Nie miał więc ochoty na spotkanie z policjantami i nie zatrzymał się do kontroli, a także podjął próbę ucieczki. Nieskuteczną, bo został szybko zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał też zarzuty za kradzieże z włamaniem i decyzją sądu tymczasowo aresztowany.

58-letni mieszkaniec Wrocławia posiadał specjalne miejsce, w którym przechowywał kradzione przedmioty oraz gotówkę. Zostały one przez funkcjonariuszy zabezpieczone i skatalogowane. Kilkanaście zidentyfikowano i przekazano prawowitym właścicielom. Natomiast zdjęcia pozostałych przedmiotów, które prawdopodobnie pochodzą z kradzieży w 2018 roku, policjanci publikują ponownie w celu ich identyfikacji przez osoby pokrzywdzone.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

 

 

 

Jeżeli na zdjęciach rozpoznajesz swoje mienie, prosimy o kontakt z funkcjonariuszem
Komisariatu Policji w Siechnicach, który prowadzi tą sprawę:
sierż. szt. Mateusz Lech
tel. 71 311 62 77.


 

Powiązane wiadomości