Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Policjanci z Komisariatu Policji w Siechnicach zostali zaproszeni na festyn z okazji Dożynek Gminy Czernica. Nie odpoczywali jednak na imprezie, tylko dbali o bezpieczeństwo uczestników zabawy oraz znakowali rowery. Funkcjonariusze z okazji różnych rodzinnych pikników oraz festynów, ustawiają stanowiska profilaktyczne, na których można uzyskać od policjantów poradę w zakresie obowiązujących przepisów, czy porozmawiać o bezpieczeństwie.

W Chrząstawie Wielkiej odbył się festyn z okazji Dożynek Gminy Czernica. Obecni na pikniku radni Gminy Czernica, sołtysi oraz Wójt Gminy Czernica zachęcali do odwiedzenia policyjnego stanowiska profilaktycznego. Na festynie pojawił się także Starosta Powiatu Wrocławskiego. Funkcjonariusze nie tylko zabezpieczali imprezę, ale też rozmawiali z mieszkańcami na tematy związane z ich bezpieczeństwem. Policjanci zachęcali do katalogowania wartościowych przedmiotów na wypadek kradzieży i prawidłowego zabezpieczania swojego mienia. Najmłodszym tłumaczyli zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i prosili o rozwagę podczas drogi do szkoły z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego. Seniorom radzili, jak ustrzec się przed oszustwami metodą na wnuczka i na fałszywego policjanta, oraz jak nie stracić majątku na prezentacji cudownie uzdrawiającego urządzenia w kosmicznej cenie. Sprzęty takie mogą bowiem wyleczyć jedynie portfel z nadmiaru gotówki i przestrzega przed tym Powiatowy Rzecznik Ochrony Konsumentów we Wrocławiu.

Obecny na miejscu dzielnicowy z Posterunku Policji w Kamieńcu Wrocławskim znakował rowery uczestnikom pikniku, jednocześnie mówiąc o prawidłowym ich zabezpieczeniu przed kradzieżą. Oznakowane rowery trafiły do policyjnego rejestru programu "Twój rower - Twoja Własność".

 

st. sierż. Dariusz Rajski

 

Powiązane wiadomości