Morze jest najchętniej wybieraną destynacją urlopową ze wszystkich możliwych, niezależnie od tego, czy mowa o naszym morzu bałtyckim czy też o odleglejszych (czarnym, śródziemnomorskim, itd.). Prawda jest taka, że nad morze jeździmy równie chętnie na krótszy, jak i na dłuższy okres. Weekend nad morzem to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu zarówno dla grupy przyjaciół, jak i zakochanych. Świetnie bawić się nad morzem może także samotnik, ponieważ atrakcji jest bez liku.

Opcja urlopowa solo

Samotny wyjazd nad morze to wcale nic straconego. W pojedynkę także można się wyśmienicie bawić w otoczeniu szumiących fal. To świetny pomysł na chwilę wytchnienia i skupienia się na sobie. Jedną z najlepszych opcji jest urządzenie sobie weekendu spa nad morzem. Można zadbać o siebie, zrelaksować się, a może nawet kogoś poznać - single mogą poszukać nad morzem gorącego, letniego romansu lub nowych, wieloletnich przyjaźni. W samotnych podróżach plusem jest zdecydowanie wolność. Jeżeli się ma ochotę to spędza się cały dzień w hotelowym łóżku, a innego dnia biega po muzeach i wystawach. Piękne jest to, że można robić wszystko, na co ma się tylko ochotę.

Może morze dla dwojga

Jednak nic tak się nie kojarzy z wyjazdem nad morze, jak romantyczny weekend nad morzem. W końcu, komu nie kojarzy się zachód słońca nad taflą wody z pełnym romantyzmu ogniskiem na plaży? To okazja do zbudowania wspomnień, jak z bajki z nami samymi w rolach głównych. Wiele hoteli oraz stron z kuponami oferuje specjalne pakiety romantyczne dla dwojga. Oferta może być zróżnicowana, głównie w zależności od ceny takiego pakietu. Prawdą jest, że im tańszy, tym mniej będzie zawierał oraz może okazać się rozczarowujący pod względem jakości w przypadku tych naprawdę najtańszych. Jednak wiele takich ofert specjalnych to naprawdę fajna sprawa dla zakochanych, chcących spędzić nastrojowy weekend nad morzem. Można znaleźć fajne okazje, które obejmują zabiegi spa i degustacje win oraz wiele więcej. Jeżeli budżet pozwala na odrobinę szaleństwa to warto wybrać się do hotelu butikowego, jak Pałac Ciekocinko w Choczewie. Nie jest to dosłownie pałac, który kojarzy się z typowo średniowiecznym zamkiem, ale folwarkowa posiadłość ziemska z początku XX wieku. Olbrzymi teren, na który składa się pałacyk w stylu secesyjnym i wykończony wewnątrz w stylu artdeco oraz zabudowania stajenne z 1906 przerobione na komfortowe wnętrza biznesowe z salą konferencyjną. Kompleks posiada również własną hodowle koni, więc w ofercie znajdują się przejażdżki konne. Takie miejsce jest magiczne nie tylko ze względu na swój wygląd i klasę oraz przepiękne widoki, ale także uczucie spokoju, jakbyśmy przenieśli się do początków XX wieku. Hotele butikowe często podkreślają swoją zabytkową naturę poprzez zachowanie oryginalnego stylu i dbanie o szczegóły wystroju. Takie miejsca wydają się idealne na zaręczyny nad morzem, a nawet miesiąc miodowy. Jednak na zakochanych nad morzem czeka jeszcze więcej atrakcji, gdyż niemal wszystkie lokale i hotele przygotowują wyjątkowe oferty z myślą zarówno o grupach i parach.

Paczką zawsze najlepiej

Pomysł wybrania się nad morze na urlop wraz z paczką znajomych brzmi równie kusząco, jak romantyczny wyjazd. Opcji rozrywki nad morzem dla grup jest wiele. Rejs statkiem to dobry początek. Wyprawa na podbój plaży, gdzie można nie tylko opalić się na złoto i popływać w słonej wodzie, ale także urządzić turniej piłki plażowej to doskonałą zabawa dla przyjaciół. Wycieczki rowerowe pozwolą na swobodne zwiedzanie i zachwycanie się wspaniałymi widokami. Nauka wędkowania dla cierpliwych, ognisko na plaży czy dzika impreza pod gwiazdami na pewno też wpasują się w urlopowe plany paczki znajomych. Nadmorskie agroturystyki oferują również przejażdżki konne. Na bardziej odważnych czekają paralotnie oraz nurkowanie. Na zakończenie dnia pyszna kolacja, bazująca na świeżych składnikach z lokalnych produkcji w restauracji nad morzem.

Może morze? - czyli o tym, jak spędzić urlop nad morzem