Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Karboksyterapia – dowiedz się czy to zabieg dla Ciebie

Karboksyterapia to bardzo ciekawy zabieg wykonywany w profesjonalnych salonach kosmetycznych, a także gabinetach medycyny estetycznej. Zasługuje on na zainteresowanie głównie ze względu na wszechstronność działania.

Karboksyterapia – dwutlenek węgla

Opisywany zabieg polega na wprowadzaniu pod skórę dwutlenku węgla. Dawka tego związku chemicznego zostaje odpowiednio dobrana przez specjalistę, który również sprawdzi gdzie najlepiej będzie go wprowadzić. Ten gaz potrafi zdziałać naprawdę wiele. Zwłaszcza, że to po zetknięciu z komórkami tłuszczowymi zmienia się w kwas węglowy, który zaczyna się rozpuszczać. Takie zachowanie sprawia, że te właśnie komórki bardzo szybko zostają wydalone z organizmu. Następstwem tego procesu jest wymodelowana sylwetka ze zredukowanymi bliznami, rozstępami, a także cellulitem. Jednak to nie wszystko.

Karboksyterapia kontra cienie pod oczami

Opuchlizna pod oczami, a także ciemne cienie dodają twarzy lat. Sprawiają, że skóra wygląda na bardzo zmęczoną i właśnie starszą. Zaaplikowanie w te okolice dwutlenku węgla sprawia, że znacznej poprawie ulega przepływ krwi. To z kolei pobudza produkcję kolagenu. Ostatecznie tworzą się nowe naczynia krwionośne, a co za tym idzie skóra nabiera naturalnego, jasnego kolorytu. Redukcji ulegają również obrzęki.

Karboksyterapia na rozstępy

Sam zabieg karboksyterapii jest stosunkowo krótki. Trwa on bowiem około dziesięciu minut. Rozstępy, które są pęknięciami wiązań kolagenowo-elastynowych pojawiają się głównie na brzuchu, udach, a także ramionach. Karboksyterapia wykonywana między innymi w salonie https://wspanialecialo.pl/ bardzo dobrze sprawdza się przy walce z tym problemem. Redukcja widoczności rozstępów jest dzięki niej jak najbardziej możliwa. Wszystko dzięki usprawnionemu przepływowi tlenu i krwi, a także tworzeniu się nowych naczyń krwionośnych. Nie bez znaczenia jest również poprawa pigmentacji skóry. Zapomnieć nie można również o stymulowaniu produkcji kolagenu, który odpowiada za jędrność i elastyczność skóry.