Wraz ze zwiększającą się liczbą freelancerów oraz jednoosobowych działalności gospodarczych pojawiła się potrzeba zorganizowania biur, w których osoby pracujące na co dzień w domu lub w podróży mogłyby skorzystać z możliwości rejestracji własnej firmy oraz odbierania i przechowywania korespondencji. W związku z tym powstały wirtualne biura, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem.
Gdy pracujesz z domu
Wiele osób pracujących zdalnie zwykle wykonuje swoje obowiązki z domu lub kawiarni. Niejednokrotnie przeznaczają one jedno pomieszczenie na własne biuro, w którym trzymają wszystkie potrzebne dokumenty oraz sprzęty, krzesła, biurko i cokolwiek, co jest im potrzebne. Jednak z różnych powodów nie chcą lub nie mogą zarejestrować własnej firmy na adres swojego zamieszkania. Wtedy z pomocą przychodzą wirtualne biura, które udostępniają niewielką przestrzeń wystarczającą do tego, by dopełnić wszelkich formalności. To ogromna oszczędność dla wszystkich, którzy i tak nie zamierzają pracować w wynajętym lokalu, a i tak muszą ponosić koszty jego utrzymania. Miesięczna opłata za wirtualne biuro wynosi zwykle 30-50 zł, a koszt niewielkiego lokalu to 300-1000 zł. Różnica więc pozostaje ogromna.
Ułatwienie formalności
Korzystanie z usług wirtualnego biura jest bardzo pomocne również dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z prowadzeniem własnej działalności i potrzebują pomocy w jej zarządzaniu. Jeśli zainteresujemy się profesjonalnymi firmami udostępniającymi przestrzeń możemy znaleźć naprawdę kuszące oferty. Bardziej rozwinięte wirtualne biura nie tylko dają nam lokal oraz odbierają i przechowują korespondencję, ale i pomagają w tworzeniu biznesplanów, dają wsparcie księgowe z możliwością pełnej obsługi, pomagają w zarządzaniu, pośredniczą przy otwieraniu konta bankowego, prowadzą korespondencję mailową i odbierają telefony od kontrahentów. Oczywiście wraz z ilością danych nam usług wzrasta za nie cena. Jednak wciąż pozostaje ona atrakcyjna przy tak ogromnej pomocy, jaką otrzymujemy.
Na spotkania z klientami
Wynajmując wirtualne biuro zwykle współpracujemy z firmą, która dysponuje odpowiednią ilością miejsca potrzebną do zorganizowania spotkań z klientami lub nawet konferencji. W tym wypadku zwykle wygląda to w ten sposób, że rezerwujemy salę na określoną liczbę godzin i tylko za ten czas ponosimy opłatę. To doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy na co dzień pracują w domu lub terenie, a kilka razy do roku muszą zorganizować większe zebranie. Zwykle wirtualne biura proponują skorzystanie z ich sal konferencyjnych, które służą do komfortowych rozmów i spędzania czasu. Możemy wykorzystać dostępne tam ekspresy do kawy i poczęstunek. Jednak w tym wypadku wszystko to jest kwestią indywidualną, którą należy uzgodnić z firmą, z którą współpracujemy. Niektóre z nich mają kilka sal, inne tylko jedną i rezerwacje na nią muszą odbywać się z odpowiednim wyprzedzeniem. Warto dopytać o takie szczegóły, by nasza współpraca zawsze przebiegała owocnie i bezproblemowo.
Więcej informacji
Sprawdź wirtualny adres Warszawa - poznaj szczegóły oferty, dzięki której możesz posługiwać się prestiżowym adresem. Dowiedz się więcej.