Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Policjanci otrzymali sygnał, że na jednym z podwórek prawdopodobnie znajduje się skradziony motocykl. Pojazd pozbawiony był tablicy rejestracyjnej i miał uszkodzoną stacyjkę. Sprawdzenia w policyjnych systemach wszystko potwierdziły – motocykl został utracony w grudniu ubiegłego roku. Doświadczenie policjantów kazało im jednak jeszcze rozejrzeć się po okolicy. Była to dobra decyzja, bo w rejonie podwórka odnaleźli dwa kolejne motocykle.

Czasami przypadek i zrządzenie losu wystarczy, by wpaść na trop przestępstwa. Tak też było tym razem, kiedy to mieszkaniec Wrocławia zauważył niedaleko ul. Powstańców Śląskich swój skradziony motor. O zdarzeniu natychmiast poinformował policjantów, którzy po chwili zjawili się na miejscu i rozpoczęli sprawdzenia. W jednym z podwórek stał motocykl bez tablic rejestracyjnych. Pojazd miał też rozwierconą stacyjkę. Policjanci odczytali jego numer VIN i przekazali Oficerowi Dyżurnemu celem sprawdzenia statusu pojazdu. Po chwili przyszła odpowiedź – motocykl był zarejestrowany jako utracony. Został skradziony w grudniu ubiegłego roku z jednego z parkingów na terenie Krzyków. Wartość motocykla została określona przez właściciela na 4 tysiące złotych.

Doświadczenie kazało policjantom rozejrzeć się po okolicy. Po sprawdzeniach mundurowi ujawnili dwa kolejne motocykle, które budziły ich wątpliwości. System również potwierdził ich przypuszczenia. Wszystkie trzy maszyny były utracone w wyniku kradzieży, których dokonano w grudniu ubiegłego roku. Żaden motocykl nie miał tablic rejestracyjnych, za to wszystkie posiadały uszkodzenia stacyjek.

Policjanci ustalili właścicieli pojazdów i wezwali ich na miejsce. Przy motocyklach pracowali już funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki. Mundurowi będą teraz ustalać, w jaki sposób motocykle znalazły się na podwórku i najważniejsze – kto je tam pozostawił.

Wartość odzyskanego w tym przypadku mienia określona została na 14 tys. złotych. Motocykle zostały już przekazane ich właścicielom.

st. sierż. Dariusz Rajski

 

 

Powiązane wiadomości