Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Jak działa szybki skup nieruchomości?

Ostatnio popularne stały się ogłoszenia i reklamy dotyczące szybkiego skupu nieruchomości. Skup nieruchomości Wrocław i innych miastach cieszy się coraz większą popularnością. Nic więc dziwnego, że powstają kolejne firmy, które oferują tego typu usługę. Warto więc przyjrzeć się dokładniej temu co zawiera się takiej ofercie.

Szybka sprzedaż nieruchomości – to możliwe

Firmy reklamują się tym, że mogą szybko i bez zbędnych formalności odkupić każde mieszkanie. Niezależnie od tego czy jest ono przeznaczone do remontu lub nawet czy ciążą na nim poważne długi. Sam proces odsprzedaży jest względnie prosty. Firma dokonuje wyceny biorąc pod uwagę wiele różnych czynników i przedstawia taką ofertę właścicielowi. Jeśli jest on zainteresowany natychmiastową sprzedażą to nic nie stoi na przeszkodzie, aby podpisać przejrzystą umowę i otrzymać gotówkę od razu do ręki lub na konto. W całości, bez płatności ratalnej.

Jeśli porównamy to chociażby do sprzedaży nieruchomości przez różne serwisy i portale ogłoszeniowe to widać tutaj zasadniczą zaletę, ponieważ w przypadku braku zainteresowania można oczekiwać na potencjalnego klienta miesiącami. Należy jeszcze dodać, że sama transakcja jest ograniczona do minimum formalności. Właściciel musi oczywiście dostarczyć wymagane dokumenty, ale już samym przygotowaniem umowy zajmuje się sama firma, która chce odkupić daną nieruchomość.

Wiedza i uczciwe, proste zasady

Firmy zajmujące się sprzedażą podkreślają, że posiadają proste i uczciwe zasady. Jest tak w rzeczy samej jeśli spojrzymy na samą procedurę kupna i sprzedaży. Po przeprowadzeniu jasnej i co najważniejsze – bezpłatnej oraz niezobowiązującej wyceny właściciel podejmuje ostateczną decyzję. Sama wycena jest podparta doświadczeniem i wiedzą na temat rynku nieruchomości oraz bazuje również na cenach jakie królują aktualnie w przestrzeni rynku lokalnego. Wiedza jaką dysponuje firma pozwala oszacować potencjalną cenę nieruchomości dość często nawet bez jej oglądania, co pomaga zazwyczaj przy wyborze kolejnych lokali na sprzedaż.

Co firma robi z zakupioną nieruchomością?

Można się zastanawiać po co właściwie firmy kupują kłopotliwe nieruchomości. Obciążenia kredytowe lub konieczność kompleksowego remontu to tylko pretekst do tego, aby zainwestować pieniądze w remont lub spłatę zobowiązań. Po pewnym czasie mieszkanie zostanie odremontowane i przygotowane na odsprzedaż lub gotowe na wynajem. W ten sposób pustostany i inne miejsca, które do tej pory stały nieużyteczne są przygotowane do normalnego użytkowania.