Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Kancelarie prawne we Wrocławiu i ich specjalizacje, czyli więcej niż tylko prawnik!

Szukając pomocy prawnej, najczęściej udajemy się po pomoc do odpowiedniej kancelarii, która może doradzić nam, co powinniśmy zrobić. Prawo to jednak bardzo rozległa dziedzina i jak się okazuje, nie każdy prawnik jest w stanie zająć się wszystkimi możliwymi zagadnieniami. Z jakimi specjalizacjami możemy się spotkać? Jakie kancelarie prawne są we Wrocławiu?

Czym zajmują się kancelarie prawne we Wrocławiu?

Wrocław, jako stolica Dolnego Śląska ma nam do zaoferowania naprawdę szeroki wybór jeżeli chodzi o kancelarie prawne i ich specjalizacje. Na co dzień mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że prawo jako takie jest zagadnieniem bardzo szerokim, dlatego jeden prawnik nie jest w stanie posiadać wiedzy o całym istniejącym prawie. Najczęściej mamy do czynienia ze specjalizacjami, to znaczy, że dane osoby czy kancelarie skupiają się na jednym lub kilku zagadnieniach i to w ich ramach działają. Oczywiście zdarza się, że w jednej kancelarii, znajdzie się kilku prawników, z czego każdy z nich zajmuje się inną działką prawną.

Kancelaria o specjalizacji prawa informatycznego we Wrocławiu

W dzisiejszych czasach, gdy życie zostało w tak znacznym stopniu zinformatyzowane, pojawiły się całkiem nowe problemy związane z oszustwami w sieci i szeroko pojętą działalnością online, która także wymaga usankcjonowania w prawie. Kancelaria prawno informatyczna we Wrocławiu oferuje szeroko pojęte usługi z zakresu prawa mediów, telekomunikacji, ochrony danych, własności intelektualnej, zajmuje się też sprawami związanymi z przestępstwami komputerowymi. Na terenie stolicy Dolnego Śląska, takich specjalistów można znaleźć kilku, między innymi Informatica Legis, Kancelaria IT czy GPF Legal.

Kancelaria prawna zajmująca się nieruchomościami we Wrocławiu

Często poruszanym tematem w dziedzinie prawa jest także ten związany z nieruchomościami – kupnem, wynajmem, zarządzeniem czy obsługą biur, a przy okazji zajmujący się prawem administracyjnym i cywilnym. We Wrocławiu z powodzeniem znajdzie się co najmniej kilka kancelarii, które duży nacisk kładą właśnie na tę specjalizację w swojej działalności. Przykładem jest Kancelaria Prawna Klos, Joanna Skupiewska Kancelaria Adwokacka czy Radosz Pawlikowski Kancelaria Radcy Prawnego.

Prawo rodzinne w ofercie kancelarii prawnych z Wrocławia

Jeżeli chodzi o prawo rodzinne, to jest to jedna z najczęściej spotykanych ofert wśród wielu kancelarii prawnych nie tylko we Wrocławiu. Sprawy rozwodowe, o separację, ustalenie przyznania opieki nad dzieckiem, kontaktów czy alimentów to tylko kilka z przykładów najpopularniejszych usług. Zarówno duże, jak i małe kancelarie we Wrocławiu mogą nam to zaoferować i jest to pewnym standardem. Jak zostało wspomniane wyżej, zdecydowana większość z nich ma w swojej ofercie wiele różnych specjalizacji, w zależności od tego, jakich prawników zatrudnia.

Kancelaria prawa gospodarczego we Wrocławiu

Będąc przedsiębiorcą, z pewnością przyda się wsparcie kancelarii prawnej, która zna się na prawie gospodarczym. Taką ofertę ma między innymi Kancelaria Prawna Modus czy Wiński Kancelaria, która przy okazji zajmuje się też prawem informatycznym.

Czym jeszcze zajmują się kancelarie prawne we Wrocławiu?

Należy pamiętać, że kancelarie prawne to nie tylko jeden prawnik, który reprezentuje daną osobę w pewnej sprawie, ale cała grupa ludzi, która zajmuje się wieloma różnymi zagadnieniami. Niejednokrotnie firmy takie oferują szeroki zakres usług jak choćby dotyczący prawa karnego, cywilnego, pracy, handlowego, medycznego, bankowego, budowlanego. Wystarczy poszukać, by znaleźć specjalistę z danego zagadnienia, który na tych przepisach prawa się zna.